Sac де транспорт chien рулет

најголемиот казино во светот

Порно impresario Лари Flynt вели дека тој ќе се врати надвор од неговиот договор за купување на Normandie Казино, откако ќе бидат "третирани како втора класа граѓанин" од страна на локалните политичари.Минатата недела видов Flynt, основачот на Hustler возрасни забавната бизнис, најави како купувач на Normandie Казино во Gardena, Калифорнија.Но, оваа недела видов Flynt обвинуваат Gardena градскиот совет на движење на goalposts со промена на картичката соба е општинските даночни обврски. Flynt, кои веќе ги поседува Hustler Казино во Gardena, има противи на градот планира да ја замени нивниот стандард 12% игри приходи данок со минимална месечна исплата на $800k од две казина.За да се ублажи ударот, градот нуди Flynt попуст на својата 12% стапка или ако имотот е месечни приходи надминува $2м.Во четвртокот, Flynt се обрати на градскиот совет, предупредувајќи ги дека тој е подготвен да одиме далеку од договор за купување на Normandie, која Flynt веќе почна ребрендирање како Лари Flynt е Среќа Дама Казино. Flynt предупреди дека "од 400 луѓе се случува да биде надвор од работа", ако тој направи добро на неговата закана sac де транспорт chien рулет. Flynt нарекува Normandie "парче ѓубре", што ќе бара од него да поминат почетна $17m во реновирања и вкупно $60m во текот на следните четири години за проширување и унапредување sac де транспорт прелива chien на рулет. Flynt вели планираните надградби значително ќе се зголеми на градот данок на имот се земе па нема потреба да се натопи било понатаму во неговиот џеб најголемиот казино во сад. Unimpressed од Flynt аргументите, градскиот совет гласаше 3-1 во корист на нивните даночни план.Лута Flynt кажано Дневниот Ветре дека градот е даночни план направи тоа "потполно невозможно" за него да се изврши потребните надградби и се уште се претвори во профит најголемиот казино во светот. Flynt рече на советот гласаат беше особено galling врз основа на неговото верување дека неговата Hustler Казино имаше "спаси градот од банкрот", откако што плаќа $80.5 m данок во текот на годините последните казино turkce dublaj. Flynt тврдеше дека никој "има направено толку многу за градот, а доби многу малку." Flynt предупреди дека ако советници укине својата одлука, тој планира да ја "посвети во сите мои време да се оние луѓе заменети, бидејќи тие не се добри за градот, а не добро за мене." Flynt рече дека и тој ќе го посвети својот значителни финансиски интереси, да се обезбеди избор на кандидати "кои се пријателски за игри на среќа." На Normandie е поранешните сопственици биле принудени да се продаваат по државните регулатори повлечени игри на лиценци на неколку членови на семејството кои се контролирани од местото.Во јануари, овие лица достигна $2.3 м населба со федералните власти во текот на повторени прекршувања на Банкарската Тајност Дело.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre топ десет покер сајтови на велика британија.