топ десет покер почнувајќи раце

кога не tesco се отвори нов начин на испорака

PokerStars High Roller серија се враќа следната недела PokerStars најави враќање на неговата Висока Ролки Серија со подобрена гаранции од $10 милиони низ 27 настани, кои се закажани за да ја стартувате од Март 18 до 26 години топ десет покер почнувајќи раце.

Серијата ќе биде домаќин на мешавина од Hold ' em и Omaha настани, а минималната buy-in е пад од $1,050 да $530, според компанијата блог.Голем број на buy-in-сите на патот до $10,300 се нуди, што го прави возможно за повеќе играчи да влезат.Минатата година, серија хостиран од 22 настани, од кои повеќето гледаат buy-in-и во текот на гаранции.Главниот настан победникот беше 'Sanderssi' од Финска, кој го презеде дома $294,658.23 по тепа играч базен на 1,134 лица (833 записи и 302 ре-записи).Оваа година Главниот Настан повторно ќе функција $2 милиони гаранција, заедно со две други турнири во серија: * 20 Март во 14:00 ЕТ – $10,300 Ролки Висока #07 настан со $1 милион евра гарантира * 22 Март во 14:00 ЕТ – $10,300 Ролки Висока #13 настан со $1 милион евра гарантира * 25 Март во 13:00 ЕТ – $2,100 Главниот Настан #22 настан со $2 милиони гарантира Сателити ќе се работи на PokerStars во текот на оваа недела, како и посебни Ролки Висока Спин & Go сателити кои се доделување места на $2 милиони Главниот Настан за $25. Спин & Go играчи, исто така може да се победи билети за голем број на сателити работи до серија, како и парични prizes кога не tesco отвори испорака слотови. By речиси $10 милиони неодамнешните PokerStars Турбо Серија надмината неговата оригинална $15.6 милиони награда-базен гаранција од страна на речиси $10 милиони евра, Ѕвездите Група пријавени понеделник.Серијата исплатени повеќе од $25 милиони евра меѓу 46,581 единствени играчи кои учествуваа во онлајн покер серија од 18 февруари до 4 Март, со три настани " награда базени надминува 1 милион долари. "Ние дизајниран Турбо Серија да биде инклузивно на сите играчи, со buy-in-кои се движат од $11 до $5,200, така што секој би можеле да имаат шанса да уживаат во забавата и брза настани без разлика на нивниот bankroll," PokerStars Директор на Покер Иновации и Операции, Severin Rasset, рече. "Серијата е докажано дека може да биде голем успех со нашите играчи а ние со нетрпение очекуваме да се видиме како Платинум Помине победниците ги пренесат своите онлајн вештини да го живеат настан маси во рајот следната година." Претстојните можности за играчите да победат на Платина Помине онлајн вклучуваат PSPC Spinball Giveaway, Сите Во Престрелка денес (понеделник), на PokerStars MEGASTACK San Remo закажани од Март 12 до 18, Азија Пацифик Покер Турнеја Macau од 14 Март до 25 години, а Европската Покер Турнеја Сочи од 20 Март до 29 кога не tesco отвори нови испорака слотови. Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 кога не tesco се отвори нов начин на испорака. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен..