казино вози св. пјер де chandieu

блек џек пица колорадо спрингс часа

На eSports коцкање двојно whammy по Првата Капитал се инвестира во eSports обложување платформа, VGambling, и Совршенство зема нивните пет millionth eSports облог казино вози св. пјер де chandieu. VGambling продолжува да копаат подлабоко во рудниците на eSports и видео игра wagering по објавувањето $850,000 во Мост Круг Финансирање од Првата Капитални Вложувања.Следната генерација интернет коцкање компанија има намера да се користи на парични средства за да создадат "непушачите peer-to-peer eSports wagering платформа' и да се започне поврзани eSports веб-сајтови.Гери Греам, Претседателот & извршен ДИРЕКТОР на Првиот Град, поставуваат на пари, затоа што тој верува спортско обложување индустрија нели прилагодени на стручниот природата на дигитални игри.Греам од една статија во списание Forbes во која се наведува дека eSports обложување индустрија ќе биде во вредност од околу $23 милијарди до 2020 година и ќе стигне МАК обложување во популарност до крајот на годината.Овие две смелите изјави доведе до него, изјавувајќи дека " Традиционални обложување сајтови користат спортски книга модел кој е фундаментално лошо погоден за eSports." Финансирањето nitty-gritty се очекува да се завршат некаде во Март 2017, време во кое VGambling е планирање на понудата шансите на проценува 5,600 професионални eSports турнирите кои се одвива секоја година, како и нудење punters и видео игра ентузијасти можност да се обложуваат на нивните домашни натпревари.Грант Џонсон, Претседателот & извршен ДИРЕКТОР, на VGambling, рече eSports индустрија се движи на "феноменална" стапка и е chomping во малку да се започне нивната eSports wagering платформа и глобална маркетинг кампања.На Kahnawake Игри Комисија има дадено VGambling Клиент Услуги Дозвола за Престој, и тие исто така се применува На Финансиски Услуги Регулаторната Комисија на Антигва и Барбуда за Интерактивна Wagering Лиценца.Ако се одобрени тие план за воспоставување на нивните производи со бази во Канада и во Антигва казино вози st свештеник en jarez. SwissInteractive Софтвер ќе се обезбеди Обложување Игри Платформа, КАМЕРИ ДОО управува со обработка на уплатата, и Приходи Пристап управува со компанијата приклучат програми.Врв Земе 5m eSports Wagers И само за да докаже VGambling е за да победник, Совршенство најави тие го погоди значајна пресвртница во историјата на преземање на нивните 5 millionth eSports облог оваа недела.Врв го зеде својот прв залог назад во 2010 година, и беа потребни пет години за да стигнат до 2m пресвртница.Тие добија уште шест месеци за да стигне до 3м, четири месеци да попуштат 4m, и сега, четири месеци подоцна, тие имаат хит 5m марка.Врв крена SBC и EGR награди за врвот eSports букмејкер на 2016 година блек џек пица колорадо спрингс колорадо. Тие се очекува да го погоди 10m wagers во Јануари 2018, и се нарекува eSports обложување на пазарот најбрз раст на било кој постоечки пазар, бидејќи рече Бог: нека има живот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блек џек пица колорадо спрингс часа.