онлајн покер е невозможно да се победи

синдикатот казино слободно промо код

Ако Глобалната Покер Лигата остварува својата мисија да Sportify покер и го доставува својот производ да милиони луѓе во светот, ќе има потреба да се воведе лекови политика, и треба да се играчите да почне подготовка за тоа?Што зјапа.Мразам тоа.Тоа е целосна на пресудата, гнев, и одвратност, но најмногу од сите, тоа е загледуваа на празнина и идиотизмот.Тој изгледа како зомби онлајн покер е невозможно да се победи. "Тато, што сакаш?" "Се погледне на состојбата на вас", тој одговори.Јас сум 17-години, и јас сум доаѓаат од амфетамински подгреаја вечер.Јас сум голи штица; потење.Празни кока кола лименки отпадоци соба.Имаше разладени амбиент додека зомби се сврте нагоре онлајн покер во австралија во 2021. "Мене?Се погледне на состојбата на мене!Погледнете во државата од вас." Јас одговорив во лутина, "поминав £10 и сети се за мојата ноќ.Колку не ти се трошат?Колку ќе се сеќавате?" "Druggie." И со тоа, тој беше исчезна.Неколку недели подоцна и тоа не беше само мојот Татко кои имале проблем со мојата дрога.Мојата компанија воведе нова Дрога и Алкохол Политика содржат случаен дрога и алкохол тестови.Имав избор за да го направите: дрога или мојата кариера.Јас го одбрав мојот кариера.Каде е Покер Ќе Заврши?Глобалната Покер Лигата (GPL) сега е четири недели старост.Тоа не е готов производ со какви било средства, но знаци се има за сите да видат.На GPL е нешто посебно.Тоа има поддршка.Тоа не се случува да се распадне како на Еп Покер Лигата (EPL).Ние не може да се игнорира паралели со eSports.На нацрт, франшизи, тимот менаџери, и подесување.Коментарот тим; домаќините, интервјуа, и ѕвездите.На ТВ покриеност, live stream покриеност, и ние не се дури и видел од Коцка уште.Алекс Dreyfus и неговиот тим се ни свесни за ограничувањата на покер како гледач спорт.Тие создадоа HoldemX.Нова игра.Еден кој работи од основањето на покер, но pinches една или две состојки од најпопуларните игри во eSports индустрија.Јас може да се види иднината, кога оваа игра заменува покер.Јас може да се види иднина, кога eSports индустрија признава GPL како еден од нивните сопствени.Значи, Кога не Можеме да Почнете да Дејствува Како eSport?Мај 18, ќе бидат присутни на eSports Обложување на Самитот во Лондон.Тоа е можност за обложување индустрија да се добијат да знаете повеќе за eSports индустрија и обратно.Алекс Igelman, генерален директор, Игри Истражување Партнери, ќе биде домаќин на воведниот панел кој се дискутира 'натпревар одредување и допинг.' Додека групата без сомнеж ќе се фокусира многу на 'натпревар одредување' и како своето присуство во eSports потреби следење дава широка можност да се обложи на исходот на играта, тоа е 'допинг' дел од воведниот дека сакам да се фокусираат на овој член.На крајот на годината, Електронски Спортски Лига (ESL) воведен случаен дрога тест на своите настани, по Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) играч, Kory "SEMPHIS" Friesen споменати во интервјуто што секој е "на Adderall'.Дрога е донесена за да им даде на луѓето енергија се зголеми кога се натпреваруваат за подолг период на време.Тоа е дрога која е широко се користи во покер индустрија, како сесии може да стане монументална, особено во готово игри синдикатот казино депозит бонус кодови. Adderall не е единствениот лек кој на ESL има забранет.Лигата е користење на листата на забранети супстанции во професионални спортови како создадена од страна на Светската Анти-Допинг Агенција (WADA).Еден лек кој е на листата, а е широко се користи од страна на некои од најголемите современи ден покер играчи, е марихуана.Треба Да Играчи Акт Сега?Успехот на GPL се потпира на доходот кој е генериран од извори од други играчи.Значи, спонзорство пари ќе бидат критични.Без тоа, Dreyfus нема да биде во можност да ги плати неговите играчи.Се обидува да привлече спонзори на коцкање игра е многу тешко.Тоа е зошто тоа е толку важно да се задржи на коцкање далеку од GPL, и HoldemX, освен традиционалните спортски шансите се наоѓа како места како Matchbook и BetStars.Откако ќе се привлечени од нив, тоа е огромно дека ние ги задржите.Тоа значи дека играчите ќе имаат обврска да се грижи да се обезбеди дека тие ги претставуваат брендови со сет на вредности кои го зацврстуваат бренд интегритет.Јас не сум сигурен колку дрога преземање се вклопува во таа сложувалка.Иако ESL ќе казна и да го суспендира луѓе, кои се резултат да се преземат марихуана, и други забранети супстанции, правилата држава што играчите можат да пушат марихуана надвор од конкуренција пати.Ако тоа беше за да се случи во GPL, што би претставувале конкуренција време?Претпоставувам дека ќе биде една сезона.Мислам дека многу од играчите ќе се справува со тоа.Сепак, верувам дека тоа е прашање што играчите треба да почне сериозно да размислува.Ако покер играчи сакате да земете лекови, додека да се биде професионален покер играч, тогаш тоа е добро.Тоа е индивидуален избор.Сепак, ако тие сакаат да припаѓаат на нешто како GPL, тогаш јас сум земајќи punt, и во која се наведува дека тоа може да стане проблем во иднина, особено ако GPL достигне својата цел да Sportify покер и да стане искрен eSport го почитувале и сакан од страна на милиони фанови низ целиот свет.Еден ден, наскоро може да дојде долу на изборот јас еднаш мораше да се направи: дрога или кариера?Каков избор ќе се направи?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre синдикатот казино слободно промо код.