харли дејвидсон дилер покер чипови за продажба

каде да се купат слот машини во близина на мене

Њу Џерси е Meadowlands тркачката патека планира да лансира спортски обложување на недела, 15 јули харли дејвидсон дилер покер чипови за продажба.
Во петок, на Асошиетед Прес, цитиран Meadowlands менаџер Џеф Gural распишување на јули на проектот датум за wagering на патеката.На Meadowlands ќе започне со земјиште-базирани wagering но на крајот планира да додадете онлајн обложување.Песната има спортски обложувања технологија се справи со Betfair НАС, поделба на велика БРИТАНИЈА-листата коцкање оператор Paddy Power Betfair харли дејвидсон виткање покер масата врвот. Gural претходно предложи помалку брзиот rollout на спортски обложување на Meadowlands, но се чини дека биле поттикна да акција од страна на оваа недела е неуспех од Њујорк, законодавците да го одобри обложување законодавство пред пратениците се нарекува време на овогодинешната сесија.На Meadowlands е само низ државата линија од Њујорк е преполнување (и правни спортски обложувања лишени) масите харли дејвидсон колекционерски покер чипови. Gural рече Њујорк "не ме таква корист со тоа што не поминува спортско обложување," тврдејќи дека има близина на монополистички пристап до околу 15 милиони души, кои живеат во рок од 20 милји на песната е "огромна дарба." Gural долго време се залага за изменување и дополнување Њу Џерси е уставот за да се овозможи казино развој во Северна Џерси environs каде Meadowlands престојува.Овие планови, досега се дојде до нула, и додека Gural рече спортски обложувања ќе им даде на песната е приходи поттик, денот може да дојде кога патеката одлага живеат трки во корист на спортски обложувања и simulcasting модел.Во моментов постојат само две игри licensees – на Monmouth Парк песна и Атлантик Сити е Borgata казино – нуди спортско обложување во Њу Џерси, иако новиот Океанот Одморалиште Казино планови да се приклучат на партијата кога тоа се отвора јуни 28 и Установи Казино Хотел ветил дека е "неизбежна" лансирањето на својата Draftkings/Kambi-напојува sportsbook.Цезар Забава, која работи три Атлантик Сити казина, е официјално мајката за своето wagering планови, но scuttlebutt е тоа што на места ќе имаат sportsbooks и работи пред МАК сезона клоци исклучите оваа есен.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre каде да се купат слот машини во близина на мене.