казино новогодишната ноќ партија

виножито богатство home sweet home слот демо

Само четири недели по лансирањето својата Магија 10 видео слот во партнерство со индустријата stalwart Electrocoin, Британски онлајн казино игри инвеститорот Реални Игри Ограничена е во тоа повторно преку премиерата на својот нов Бар-X 7even наслов.Читањето со седиште иноватор користи службено четврток соопштение објавено од страна на Европската Игри Медиумите и Настани да се изјасни дека својот најнов видео слот се базираат на класичната земјиште базирани на Бар-X игра од Electrocoin и услуги 'исто високо испарливи механика, клиенти и звуци што го направи оригиналното безвременски хит".Автентичен амбиент: Реални Игри Ограничен изјави дека новиот Бар-X 7even насловот е поставен во "потпис кабинет за автентична земјиште-базирани чувствуваат' додека предизвик aficionados да се "победи низ неколку секвенци" од начинот на Чекање на Победи и Задржете Пар карактеристики.Покрај тоа, компанијата изјавил дека три-ролна игра ќе додели секој среќа доволно за да се погоди 'директно во победи' со пристап до потенцијално-профитабилен слободен врти бонус за дури девет понатамошни обиди.Награда потенцијал: Како што ако ова не е доволно и Роберт Ли, Комерцијален Директор за Реални Игри Ограничена, се изговара дека мобилни пријателски Бар-X 7even покрај тоа заменува 'O' симболот, во сите негови бесплатни игри со седум иконата за да 'да се гарантира да победи на сите nudges' и да даде конкуренти 'повеќе шанси да бара максимална награда од 1.000 пати во својот влог'.Прочитајте изјава од Ли.. казино новогодишната ноќ партија. "Бар-X 7even заврши фантастична колекција на игри, кои станаа staples на нашето портфолио во текот на последните шест месеци, постигнувајќи stickiness што често е тешко да се добие.На ниво на задржување ние сме искусни е резултат на репутацијата на Electrocoin е слотови и исто така талент на нашето студио.Тоа е радост да се види играчи во можност да продолжат да уживаат во Бар-X 7even во онлајн светот, и јас сум сигурен дека тие ќе се за долго време да дојде." Благодарна однос: За неговиот дел и Gabino Stergides служи како Претседател за седиште во Лондон Electrocoin и тој ја опиша новата Бар-X 7even како "carbon copy на земјата-врз основа на оригиналната' што сега претставува десетти пат во својата компанија соработува со Реални Игри Ограничени по 'standout успех' се гледа од страна на онлајн претходниците како Бар-X и Супер Бар-X виножито богатство слободен врти слот. Stergides' исказ се чита.. виножито богатство бесплатна демо слотови онлајн. "Бар-X 7even се сврте на нестабилноста и исплата потенцијал на рецка кога за прв пат е пуштен на слобода, да се прави тоа игра која пакети вистински удар за оние кои бараат за поинтензивен искуство.Реални Игри Ограничена е интернет верзија ја доловува оваа високо ниво на возбуда и ние сме очекуваат играта да го продолжат успехот на портфолиото со играчи низ сите verticals." виножито богатство home sweet home слот демо.