превземи покер и тексас

покер кандидира мајами до ки вест

Бугарија е очигледна занес со blacklisting како многу онлајн коцкање сајтови како што може да се натрупување до сега дека бугарската Држава, Коцкање Комисија додаде 10 повеќе имиња на својата листа од почетокот на октомври.Минатата недела, комисијата, кои за прв пат падна на чекан за забрана на нелиценциран коцкање сајтови во јуни минатата година, зеде надолу линија на сајтови, кои вклучуваат www.magicwins.be, www.circus.be, www.palladiumgames.be,www.carousel.be, www.36win.be, www.win2day.at, globetlive12.com, globetgames.com, www.casinobelgium.be и www.mrgreen.com превземи покер и тексас. In изминатите неколку месеци, бидејќи Бугарија одлучи да stonewall овие сајтови, комисијата има работено overdrive да ги симнат како многу веб-сајтови како тоа би можело да се со тешка категорија коцкање сајтови како 888, Bet365, Betfair, Befred, Ladbrokes, Sportingbet и Unibet се меѓу првите да се чувствува гневот на комисијата предизвика прсти.Но, и со 10 нови интернет сајтови се додава на црната листа како кон крајот на минатата недела, коцкање комисија потроши малку време за додавање на неколку сајтови на своите црната листа, објавувајќи претходно оваа недела дека тоа одлучи да го додадете www.betsonic.com, www.oddsring.com, www.primecasino.com,www.betcave.com и www.betcris.com неговата долна црната листа.Одлуката да се продолжи со додавање на овие коцкање сајтови на своите црната листа се смета од многу како привремено преместување, барем додека владата има регулиран онлајн коцкање тело во место, што може да го надгледуваат индустрија.Законодавството за ова прашање веќе се објавени, но не се преземени никакви мерки за да ги спроведе рече прописи, оставајќи голем број на компании се прашувам колку долго се случува да се земе – или ако дури и тоа е достоен за тоа – да се ре-внесете бугарскиот пазар.Во меѓувреме, во текот во северо-западно од Бугарија, друга Европска нација е поставување во движење свои планови да се создаде нов коцкање тело кое ќе биде задолжен да го надгледува земјиште-базирани и онлајн коцкање под преку модератор кој ќе одговор на Министерство за Финансии.На креативно-име "Нова Игри Дело" се очекува да биде воведен во почетокот на следната година и ќе доаѓаат со голем број на стандардни предлози, вклучувајќи мерки за да се заштитат од нелиценциран оператори.Ако ова ви звучи познато за вас, тоа е затоа што тоа е затоа што многу пазари со коцкање законодавство во место секогаш има мерки во место да се заштити интегритетот на законодавството.Според извештаите на локалните медиуми, Новиот Гејмерски Акт предлог, исто така ќе дојде со неколку точки-на-цел, вклучувајќи го и задржување на националната лотарија од страна на владата, како и лиценца durations за спортско обложување и казино игри сајтови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мо apk.