виножито богатство home sweet home слот

820 s блек џек rd galena ил

На триумвират на зборува приказни како Мрак до Зори сопственик, Роб Yong, зборува за Британски Покер Награди, поранешниот Авијација Клуб де Франс Турнирот Директор, Никола Fraïoli, говори за тежината на својата работа, и поранешен Winamax Тим Про, Мануел Bevand, добива можност да зборуваат на Ted конференцијата.2013 Меѓународни Стадиони Покер Турнеја (ISTP), се одржа на Вембли Стадион, останува најголемите покер турнир имам искусено.Ти мораше да се биде таму, да се доживее пространоста на операцијата.Никој не мислеше дека ќе го отсвират.Можеби, овие беа две причини дека никој не гласаше за тоа како Најдобро да се Живее Турнир на Европската Покер Награди таа година?Јас не сум единствениот кој верува јавноста доби кои погрешно.
"Јас се направи ментална забелешка за бојкот покер награди по ISTP Вембли не дури и да победи сад на ориз, или да добиете како многу како номинацијата на Европската Покер Турнеја Награди." Мрак до Зори (DTD) сопственикот Роб Yong напиша во својата најнова блог пост виножито богатство home sweet home слот. Yong конечно доби над тоа.Да биде номиниран за еден тон на наградите обично се расчисти секое блокиран синусите виножито богатство слободен врти казино. Yong и тимот дојде далеку со три награди.Тој го прави никакво споменување на неговите лични награда за Раст и Придонес и наместо да се концентрира на неговата реч смета на напорна работа спроведено од страна на Светската Покер Турнеја (WPT) тим за наградуван WPT500 настан.Зборува за настанот, Yong се сеќава на глас на dissenters: "WTF ви се прави, тоа е сосема нов настан и нема да има досие во велика БРИТАНИЈА.Треба да се ублажи во календарот, г 1M е невозможно во £500." Тие ја погоди својата цел.Тие освоено награда.Убаво работа на сите круг навистина 824 w казино rd еверет wa 98204. Yong е загрижен за исчезнати гаранции за две повеќе настани, иако.Тој зборува за исчезнати трик со г 1m Гарантира Скај Покер велика БРИТАНИЈА Покер Првенство.Недостаток на сателит квалификациите е да му даваат пот на тој резултат, и тој, исто така, испеана доблести текот на partypoker одлука да ја зголеми гаранцијата на нивната недела се Големи.Недела, 1-ви Март, на partypoker една голема ќе носат $500,000 гаранција, и Yong мисли дека е храбар, храбар, но брилијантна идеја.Никола Fraïoli Разговори да PokerNews PokerNews новинар, Giovanni Angioni, успеа да ги пратите одредување на поранешниот Турнир Директор на Aviation Club de France (ACF), Никола Fraïoli, да се здобијат со неговата somber повратни информации за тежината на неговата работа.На ACF официјално беше ставен во ликвидација од страна на локалните власти по пет месеци борба со Fraïoli и 212 други вработени кои се потпирале на клубот да се повлече плата.
"Тоа остави горчлив вкус во устата моја, но во исто време тоа дојде како помош како тоа донесе пет месеци се борат до крај.Конечно, некој донесе одлука." Fraïoli кажано PokerNews. Fraïoli работеле во ACF за изминатата деценија, и му кажа PokerNews дека тој беше имајќи можност да работат на 'нов концепт на покер турнири кои драстично ќе се намали среќа фактор.' Мануел Bevand Разговори Тед Поранешниот Winamax про Мануел Bevand доби мене сите зелени со завист.Откако официјално се пензионира од играта, многу луѓе се прашував што ќе дојде следниот за ManuB?Кариера како јавен говорник?Тоа не е она што јас го имаше на мојата листа на можностите.Мојот завист доаѓа од фактот дека Bevand се должи да се земе сцената на Ted Конференција (кофа листа цел на рудникот).На Французинот ќе биде поучен во TEDxÉcolePolytechnique.Неговата тема на избор ќе биде како да го користите рационалност на играта, човекот и вештачка интелигенција за да се реши проблемот (помилување мојата употреба на Google превод), и јас за еден веруваат дека тој ќе ја испорача екслузивно перформанси.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 820 s блек џек rd galena ил.