плаќаат со мобилен телефон бил слотови

две sodimm мемориски модул слотови не-клиент-достапен/не-надградливите

Онлајн коцкање регулатива во Америка конечно почна да се оформува, иако тоа е прилично бавен и болен процес да ги почитуваат.Три НАС држави се регулирани онлајн коцкање во рамките на нивните граници со резултати досега, кои се помалку од импресивен, сега сите очи (и молитви) се на она што државите се веднаш во линија, така топката навистина може да започнете со тркалање.Додека Калифорнија ветува да биде најдоходовната државата за онлајн коцкање во Америка поради неговата голема популација, тоа е во потрага како Пенсилванија може да биде следната еден од НАС државата iGaming регулатива листа.Претставник Rosita Youngblood служеше во Пенсилванија (сад Домот на Претставници од 1994 година и во 2011 година, таа беше назначен за Демократски Претседавачот на Домот Игри Надзорен Одбор.На оваа позиција таа е одговорна за следење на политиките на околните Пенсилванија гејминг индустријата, вклучително и онлајн коцкање откако тоа е регулирано во државата.Во моментов, постојат дванаесет лиценцирани земјиште базирани на казина во Пенсилванија, генерирање $1.5 милијарди долари во годишни даночни приходи, водечка нација во коцкање даночните приходи со овој број.Претставник плаќаат со мобилен телефон бил слотови. Youngblood е отпуштање на сите цилиндри за да се добие онлајн коцкање регулирани во Пенсилванија.Таа е цврст верник дека постојат многу повеќе добрите од лошите страни да се поздрави онлајн коцкање во рамките на државата и таа е посветена ресурси и време да ги информира нејзините врсници и луѓето од Пенсилванија на причината зошто онлајн коцкање треба да бидат регулирани и брзо.Јас бев доволно среќни да pin по многу зафатен Rep плаќаат со мобилен онлајн слотови. Youngblood пред GiGse 2014 година за да се добие нејзината перспектива за тоа како се одвиваат работите во Пенсилванија досега, она што таа го прави да се забрза процесот заедно и она што таа научила од Невада, Њу Џерси и Делавер.Ви благодарам многу за одвоеното време и Rep плаќаат со мобилен телефон бил казино не на gamstop. Youngblood, особено имајќи предвид колку е зафатен сте во ова време од годината.Можете да почнете со давање на нас надградба на напредокот Пенсилванија има направено кон онлајн игри на регулативата?На Пенсилванија Генералното Собрание не вклучуваат интерактивни игри, или онлајн коцкање, како дел од финалната буџетот, што беше донесен во првата недела од јули.Имаше некои дефинитивно дискусии за тоа дали или не на Заедницата треба да се вклучи како дел од новиот приходите потребни за да се одбегне тешка дефицит на буџетот на рм, или ако државата треба, како минимум, да додадете јазик да се зачува нашето право за регулирање на овој тип на игри се движат напред поради растечката загриженост на сојузниот preemption.Но на крајот на денот, вклучување на било каков вид на интерактивни игри на среќа јазик не беше приоритет во ова време на оние кои се во надлежност на законодавниот процес во Пенсилванија.Ние, како Демократи во Куќата, се обиде да се вклучи јазик во една од буџетот поврзани со сметките за кои ќе имаат зачувано Пенсилванија е во право за регулирање на iGaming—ако и кога ќе одлучи да го стори тоа—затоа што ние силно веруваме дека федералниот preemption целосно ќе handcuff нашата способност да се регулира нашата држава во гејминг индустријата.Дека обид не беше успешен, но јас верувам дека не е доволно импулс по сослушувањето јас домаќин на прашањето назад во Мај, и расправа одржана во државниот сенат на законодавно извештај кој истакна придобивките од iGaming на постојните казино пазарот во Пенсилванија, дека кога ние reconvene во Пад, ние ќе ги преземат сериозни се погледне на ова прашање од iGaming и се движи процесот напред.Знам дека не сакам да се стои тука, години по патот, сакајќи ние имавме направено нешто во однос на iGaming и со тоа да биде премногу доцна, бидејќи на сојузниот забрана дека ограничени нашата способност да дејствува како држава пратениците.Во ред, така што улогата, доколку ги има, треба да Федералната Влада се игра во регулирањето на iGaming во Америка?Федералната влада треба да им овозможи на државите да има контрола над iGaming—слично на тоа како тие ги имаат историски дозволено земјите да имаат контрола над сите други аспекти на коцкање—од казина да лотарии да коњски трки.Јас разбирам сојузна забрана за спортско обложување, до одреден степен, но iGaming не е спортски обложувања и тоа треба да бидат третирани како сите други коцкање во НАС.Го добив.Може да се осврнам на сослушувањето ќе се хостирани во Мај и како планирате да го продолжите школувањето на владата и народот на Пенсилванија за придобивките од iGaming регулатива?Во Мај, Пенсилванија Куќа Демократска Политика Комисија одржа сослушување на прашањето на iGaming и сведоштво под услов ден беше неверојатно корисни во едукацијата на нашите Демократски членови на бенефиции за регулирање на iGaming во Заедницата.Имавме експерти од сите аспекти на прашањето—вклучувајќи казино оператори, интернет игри на услуги, индустрија партнери, проблем и компулсивно коцкање адвокати, децата и младите адвокати, и на потрошувачите, се залага за сите кои ја подвлече потребата за регулација.Тоа не беше само казина лобирање нашите членови во сали на Државата Главниот.Оваа расправа обезбеди увид за тоа зошто регулирање на индустрија е најдобар начин да се обезбеди заштита за деца и зависник коцкари, и да се намали измама и перење пари.Се надевам дека кога Куќата се враќа во септември дека целата Куќа Игри Надзорен Комитет, и Републиканците и Демократите, имаат слични слухот, каде што може да се слушне од бранителите кои ги претставуваат целиот спектар на iGaming.Тоа е како ќе се едуцираат членови и јавноста во однос на прашањето и да се обиде да ги отфрли многу од митовите кои се уште го опкружуваат iGaming во НАС.Од ваша гледна точка, кои се најголемите придобивки на iGaming регулатива за Пенсилванија?iGaming е повеќе од само легализација на онлајн казината или планираните приходи за Заедницата.Постојат многу реално за заштита на потрошувачите за прашања од сега и во Соединетите Држави, со оглед на нелегални веб-сајтови кои нудат iGaming Американски клиенти.Постојат милиони Американци во моментов коцкање преку интернет решен, нелегални веб-сајтови кои ви обезбеди нулта заштита за проблемот и компулсивно коцкари, нула заштита против малолетнички коцкање, и нула заштита од измами и бескрупулозните финансиски трансакции.Тоа е мулти-милијарди долари претпријатие што имаше нула заштита на потрошувачите.Тоа, за мене, е еден најважната причина ние треба да се движат напред со iGaming пред федералната влада му ги врзува рацете на ова прашање.Јас не знам на меѓународно-регулиран сајтови нудат услуги во Америка кои имаат солидна заштита на потрошувачите, но сигурен сум дека постојат лажни сајтови низ па јас може да се види на вашата точка.Понатаму, она што вид на врската не ви се замислуваме меѓу земјата-базирани казина и онлајн коцкање сајтови кои Пенсилванија на крајот ќе се нудат во рамките на своите граници?Несомнено е дека способноста за ракување iGaming во Пенсилванија мора да се одморат со оние кои имаат лиценца да работи со земјата врз основа казино во Заедницата.Земјата врз основа казина треба да биде во можност да склучи договор со одредени интернет игри провајдери—но способноста да им понуди на производот до потрошувачот мора да дојде од слот машина стекнувачот во Пенсилванија.Ние не може да се создаде опасна или се натпреваруваат казино индустријата за игри во Пенсилванија, бидејќи тоа ќе биде контрапродуктивно.Ние сме слушнале дека iGaming нуди многу бенефиции за земјата врз основа казина во однос на крстот промоции и ангажирање нови коцкари да дојде посета на постојните капацитети.Тоа е добра работа за Пенсилванија.Така што многу е важно земјата врз основа казина имаат контрола над производот и мора да бидат оние обезбедување на таа услуга на потрошувачите.Кои лекции сте научиле од NV, њу џерси и ДЕ досега?Да се гледа како iGaming помина за Њу Џерси е исклучително важно за Пенсилванија.Многу од растечката болки тие виделе рано можеме да научиме од и го направи она што ние може да се избегне нив тука во Пенсилванија.Знам дека многу пратениците во Пенсилванија се со користење на Њу Џерси е бавниот почеток како причина да се скептични за iGaming од гледна точка на приходи и тоа е причината зошто јас сум бил работат на едукација на моите колеги за заштита на потрошувачите страна на аргументот.Ние не само да се погледне во iGaming како нови приходи или со користење на тоа да се исполнат некои буџет недостаток.Мислам дека тоа е местото каде Њу Џерси беше во ред до одреден степен—во потрага на iGaming како спасител на некои буџетски проблеми.Ние, исто така може да се научи од она што е да работат во овие други држави—и се обидуваат да се емулира добри работи што се прави.Иако нашите игри на пазарот е различна од Лас Вегас или Атлантик Сити, тоа е многу корисно да се види како оваа нова индустрија се развива со текот на времето.Ние не можеме да се погледне во Њу Џерси или Невада и да каже: "Ајде да го стори тоа точно на ист начин!" Но, ние може да ги користат нивните искуства како водич се движи напред.Секој пат кога ќе разговарате со некого за Пенсилванија гејминг индустријата, јас треба да го приклучиш на сите добри нешта што се имаат направено во многу краток временски период.Пенсилванија е брзо да стане една од водечките игри на пазарот во САД—пласман 2 во вкупен бруто-приход од игри на среќа—само зад Невада.И бидејќи ние стави висок приоритет на државата е да се врати на игри на среќа преку повисоки даноци, ние го води народот во даночните приходи генерирани од игри на среќа.Ние сме единствена на пазарот, но ние не сме имуни на проблемите со кои се соочуваат другите коцкање држави.Ние се малку различни од Невада и Њу Џерси; ние не се смета коцкање туристичка дестинација.Иако ние не ги привлече луѓе од преку границите во соседните држави, многу од нив се во посета на други аспекти на Пенсилванија во прилог на нашите казина.Филаделфија е одличен пример за ова.Па ние не можеме да се погледне во Невада или Њу Џерси и направете го тоа токму како нив...но ние, секако, може да се види она што се работи, а што не и да се прилагоди на нашите прописи за тоа две sodimm мемориски модул слотови не-клиент-достапен/не-надградливите. Wow, не бев свесен за здрава бруто и даночните приходи броеви кои во моментов се генерирани од коцкање во Пенсилванија, ви благодариме за споделување.Па кажи ми, зошто е тоа важно за вас да имаат присуство на настани, како што се WrB и претстојните GiGse?Мислам дека тоа е од витално значење за Пенсилванија да има застапеност на настани и конференции како GiGse кои обезбедуваат форум за дебата и дискусија за многу важни политички прашања.Како што веќе рековме во текот на две straights во покер кој ќе победи.