Morongo казино отворена или затворена

бесплатно казино апликации кои победа вистински пари

Камбоџа ќе го запре давање на лиценци за онлајн коцкање, во обид за спречување на криминални активности во Камбоџа игри операции, според Xinhua, државата се кандидира новинска агенција во Кина morongo казино отворена или затворена. Cambodian Премиерот Нивната Сен рече оние со тековната лиценци нема да ги добиете за да се обновува, се вели во извештајот. "Кралската Влада запира издавањето .. бесплатно казино апликации кои се плаќаат вистински пари. лиценци за работа онлајн коцкање бизниси внатре и надвор Камбоџа од денот на потпишување на оваа директива па наваму," тој беше цитиран од страна на Xinhua на неделата.За важечка лиценца за сопствениците, тие ќе им биде дозволено да работат до лиценци се истечени.После тоа, Министерството за Економија и министерството за Финансии нема да ги обноват нивните лиценци повеќе," GGRAsia пријавени врз основа на Кинеската новинарска приказна.Извештајот, исто така, рече дека "некои странски криминалци" трчаше "underground онлајн коцкање бизниси" во Камбоџа и "ги користеле како пред да работи телеком измамите, со цел во можност да изнуди пари од жртви во и надвор од земјата." Се чини да се однесуваат на измамниците таргетирање на етничките Кинески коцкари, GGRAsia рече.На Khmer Пати подалеку пријавени новата политика ќе се забрани не само онлајн коцкање, но, исто така, "аркадни игри во британија во обид да се заштити безбедноста и јавниот ред." Но, тоа е нејасно дали новата политика ќе влијаат или "proxy" или "telebetting," GGRAsia рече.Тоа е местото каде коцкари кои не се присутни во казино може да земе учество во живо игри маса во земјата-врз основа казино преку интернет или телефон.Исто така, коцкари имаат учествувано е во далечинскиот игра каде што игри се емитувана во живо од студиото наместо на тули и малтер казино.Играчите се наоѓаат на друго место и постои ризик за перење на пари преку такви игри, GGRAsia рече.Во јуни, беше соопштено дека Камбоџа издадени најмалку 13 нови лиценци за игри места досега оваа година.Многу од нацијата казина никогаш не се отвори, додека другите се во различни фази на изградба.Владини претставници од Камбоџа одобрени вкупно 163 лиценци, но само 51 игри места се дури и оперативни, GGRAsia пријавени, повикувајќи се на член во Khmer Пати.Вести извештај во јануари рече вкупно 150 лиценци издадена од минатиот декември.Тоа е 53 проценти скокаат над 2017. Многу од тули и малтер казина во Камбоџа се насочени патрони од Кина, како и Кинески етнички коцкари во голема Кина регион, или некој со странски пасош кои можете да ги внесете казина, Увото рече.Исто така, Khmer Пати објавија во петокот дека Камбоџа е Министерството за Внатрешни работи предупреди онлајн коцкари кои тие се изложени на ризик за фишинг напади и хакирање.Поручник Општи Hor Сем Ath, директорот на министерството IT одделот, рече некои онлајн коцкари беа биде составен во нелегални активности.Тоа вклучува дрога кои се занимаваат бесплатно казино апликации за да ја преземете. "Властите би сакале да се поднесе жалба до сите граѓани да останат подалеку од нелегални онлајн коцкање," Ath беше цитиран од страна на Times бесплатно казино апликации кои победа вистински пари. "Нашите службеници се сега следење на кривични дела и решавање на прашањето внимателно." Минатиот месец, Никеи Азија Преглед на пријавени истражувачи биле во потрага за перење пари во Sihanoukville Камбоџа казина.Постојат сомневања за спречување на перење пари е поврзан со трговија со дрога.Минатиот месец, Alvin Chau, извршен ДИРЕКТОР на SunCity Група, се извини на Кина владата за водење на онлајн коцкање операции од Филипини и Камбоџа, која, наводно, се насочени Кинески граѓани.Претходно овој месец, Кинеската Амбасада во Манила повика Филипините власти да "преземе конкретни и ефективни мерки за спречување и казнување" онлајн казина со седиште во земја која целна играчи се во Кина и нелегално вработување на Кинески граѓани табела де покер на vendre.

"Огромна сума на Кинески фондови има нелегално пренесен надвор од Кина и во Филипини, кои вклучуваат кривични дела како што се прекуграничната перење на пари преку подземни банкарство, кои ги поткопуваат темелите на демократијата на Кина финансиски надзор и финансиска сигурност," на амбасадата на сад, се вели во соопштението. "Фактот дека голем број на Кинески граѓани се привлечени во нелегално коцкање резултираше во зголемување на криминал и социјални проблеми во Кина." Постојат понекогаш загриженоста во врска со безбедноста на посетителите на Камбоџа.Казино во Sihanoukville беше обвинет дека во април на тепање од осум Кинески коцкари осомничени од страна на казино менаџмент на мамење..