покер работи долго островот звук

локации

Индија е Делта Корп (NSE: DELTACORP) објави оваа недела дека Гоа на државната власт ја има обновено на игри лиценца за своите субвенции, Делта Задоволство Круз Компанија, и MV Royale Flotel – Deltin Caravela, беше одобрен од страна на насловот на пристаништа (CoP) да работи на Mandovi Река, со што вкупниот број на казина лебдат на реката во Гоа во Индија до пет.Не се нови на Реката Mandovi, во Мај 2013 постоечкиот казино беше отстранет од реката за refurbishing.Тоа е reentry во Реката Mandovi за неколку дена ќе биде како П е прв пет-ѕвезда стандард пловечки хотел-cum-казино, според времето на Индија.Во мај минатата година, Гоа одобрени од владата на сад, но рече дека тоа не може да работи на Реката Mandovi.На Бомбај Берза, Делта Корп акции се зголеми на Рс 84 (US$1.30), а 2.44% зголемување, по, по-пазарот на објавувањето во понеделник.Вест, сепак, не беше примена и од страна на политичарите се противат на лиценца одобрение за Делта Корп е најновиот брод, укажувајќи дека постоечките лебди казината биле дадени само една година од страна на владата, во која да се најде друга локација да живеат, како што е соопштено од страна на Калвин Ayre.Во прилог на MV Royale Flotel – Deltin Caravela, Делта Корп, исто така, работи на Deltin Jaqk и Deltin Royale во Гоа.Делта три, заедно со Гоа други две игри садови се уште ќе треба да се отселат од 31 Март 2017 покер работи долго островот звук. Казино Caravela вклучува 8 апартмани дека просек околу 500 квадратни метри или повеќе се сите опремена модерни удобности.Исто така, постојат две ултра-луксузни дуплекс апартмани, спа, библиотека, Џакузи, и воздушно-условени ресторан на sundeck.Според Делта Корп, тоа беше со цел да се привлечат најдобрите од најдобрите high-end туристички и да даде голем поттик за секторот туризам. покер работат со нови витлеем pa.