Pelican пит слот машина за продажба

св марии бенд клуб покер

12 декември 2018, Јоханесбург, Јужна Африка – Денес, Eventus Меѓународни објавени датумите и местото на одржување за 2 Годишен Скандинавските Игри Шоу.Првиот годишен Скандинавските Игри Покаже беше голем успех, како таа ги собра засегнати страни на сите дисциплини на коцкање сектор заедно за една од Eventus Меѓународници премиер коцкање сектор конференции.Присутните беа третирани за да се разговара за претстојниот регулатива во Шведска – што тоа подразбира, како регулатори можат да соработуваат ефикасно регулирање на регионот, што одговорни коцкање и играч за заштита на политики ќе регулатори се земе и како да се биде успешен во ново регулиран пазар.Заедно со регулаторните дискусии, водечка индустрија на звучници, исто така, се обрати на различни теми во врска со работењето, технологија и за маркетинг и онлајн и земјиште-базирани спортски обложувања и казина.Со 2 Годишен Скандинавските Игри Покаже одвива 9 месеци по спроведувањето на новиот спортски обложувања прописи во Шведска, 2019 издание на самитот се обидува да навлегува длабоко во регулаторните, оперативната, технолошката и маркетинг предизвици и можности кои ќе бидат добро воспоставена од време на самитот доаѓа околу.Во изјавата објавена во медиумите, Eventus Меѓународни најави датуми, место и вмрежување можности дека на 2-ри Годишниот Скандинавските Игри Шоу ќе се претстави на присутните pelican пит слот машина за продажба. "Eventus Меѓународниот е среќен да го објави дека вториот годишен Скандинавските Игри Шоу ќе се одржи во Хилтон Стокхолм Slussen од 5-6 септември 2019 св. марија во основно училиште казино нов јужен велс. Сега е добро воспоставена во регионот, следната година Скандинавските Игри Шоу се обидува да се изгради на успехот на последните години покажуваат нудејќи повеќе теми, да се дискутираат и повеќе можности за индустрија професионалци да се поврзат." – Yudi Soetjiptadi, генерален Директор, Eventus Меѓународни Eventus Меѓународни веќе почна да бараат јазик, спонзорство и изложувачи за самитот и се обидува да се има целосна агенда, во април следната година св марии основното училиште во казино. "Нашиот тим е invigorated со зголемување на нашата продуктивност, тоа е зошто иако имаме голем број на настани планирани за следната година, ние секогаш може да се достави моќни агенда е со водечка индустрија на говорниците и на пазарот на релевантни теми" – Јордан Crossley, Конференција Производител, Eventus Меѓународни Добиете 10% попуст на следната година Скандинавските Игри се Покаже со претходно регистрирање сега.Можете да пред-регистрирај се онлајн или со контактирање Eventus Меѓународен Маркетинг Директор; Лу-Mari Синтез.Пред да се регистрирате сега!Лу-Mari Синтез Маркетинг Директор Eventus Меѓународни [email protected] +27829075850 За настанот: Сега е време да се гради нови партнерства во шведска и на Скандинавските пазари.Шведската парламентарни гласови во 2018 и доаѓањето ре-регулација, да се спроведува од јануари 2019, ќе се создаде бројни можности за игри сектор.Шведска и Стокхолм во одредена ќе биде еден од најголемите iGaming жариштата на Европа и на светот.Преземањето на овие важен случувања во предвид, Eventus Меѓународни одлучи крајот на минатата година за организирање на Скандинавските Игри Шоу.Скандинавските Игри Покаже има јасна цел во умот: да се помогне да се создаде безбедно, регулирани и одговорен игри на животната средина, додека на отворањето на пазарот на играта-промена на технолошки иновации нашите емисии се познати.Новите технологии како што се Вештачка Интелигенција, Секојдневно Фантазија Спорт, eSports Обложување, VR и Казина се поставени за да ги промените Игри пејзаж засекогаш.Како овие случувања се создаде големи можности и претставуваат значајни закани, да бараме да се обезбеди на пазарот со непристрасно програма, која ги истражува двете страни на паричката.Во Eventus Меѓународни, имаме за цел да им овозможат на делегатите со практични вештини потребни за да се успее на возраст од 4 Индустриската Револуција.Скандинавските Игри Шоу ќе бидат посетени од страна на локални и меѓународни игри сектор оператори, софтвер, услуги, плаќање портал услуги, измама и АМЛ експерти, Адвокати, Игри регулатори, законодавците, владини претставници и iGaming иноватори од целиот свет, Согласно службеници.Регистрирајте се сега за да биде дел од првиот Скандинавските Игри Шоу!Регистрирајте се!Контакт Eventus Меѓународен Маркетинг Директор; Лу Mari Синтез за да дознаете како Eventus Меѓународни може да се подигне вашиот профил во Скандинавските Пазарот Лу-Mari Синтез Маркетинг Директор Eventus Меѓународни е-пошта: [email protected] Телефон: +27829075850 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre св марии бенд клуб покер.