св. марија училиште казино нов јужен велс

опсада казино saint etienne телефон

Националниот Совет на Законодавците од Игри Држави (NCLGS) најави дека тоа се очекува да се поздравува со рекорден број на пратениците на своите тридневен Зимски Состанок на почетокот од следниот месец за да разговараат и да научат за плетеницата на теми св. марија училиште казино нов јужен велс. Harrah 's во Њу Орлеанс да биде домаќин на: организацијата составена од законодавците од државите кои во моментов домаќин игри операции се користи службено вторник соопштение на детали што на своите Зимски Средба е закажано да се одржи во Harrah' s во Њу Орлеанс од јануари 4 до 6 и ќе вклучува воведниот говор од поранешниот Републикански Гувернер на Њу Џерси, Крис Кристи.Различни агенда: На NCLGS објасни дека 42 законодавците од некои 18 држави се очекува да присуствуваат на претстојните Луизијана настан, кој е за да бидат отворени кон јавноста, да учествуваат во серија од шест сесии кои треба да се фокусираат на прашања како што се различни како parimutuel wagering, новите форми на игри и нови игри на среќа.Пар на IMGL MasterClasses: Охајо, Држава Сенаторот Вилијам Coley (на сликата), Претседател за NCLGS, изјави дека Зимски Состанок е, исто така, се должи да се види во над 200 посетители се претвори во чекор со цел да присуствуваат на еден пар на MasterClasses се презентирани од страна на Меѓународната Мајстори на Игри Закон (IMGL) заедно со бројни вмрежување паузи и 90-минута прием настан опсада казино vitry sur seine. Coley изјавата се чита.. опсада авто bebe geant казино банер.

"По поставувањето на сите времиња евиденција за присуство на нашата конференција ова минатото лето, јас сум среќен за да ја видите дека ние веќе имаме дури и повеќе законодавците потврдено да присуствуваат на нашите Зимски Средбата во Њу Орлеанс.Овие се на законодавците, кои ќе бидат утврдување игри политика во нивните држави низ земјата и ве покануваме сите кои се заинтересирани во голема јавна политика да ни се придружат во Њу Орлеанс." опсада казино saint etienne телефон.