најдобриот онлајн казино исплати њу џерси

слот машини кои се исплати

Во моментите по Тимотеј Бредли избегале со ВБО welterweight титулата против Мани Pacquiao со многу контроверзна сплит-одлука победи, ние бевме оставени stammering со зборови кои би капсулирало како сметавме за најекстремна одлука што сум го видел во бокс.Нема среќа.Еден ден подоцна, ние сме никаде во близина како блиски, како да ја пронајдат токму она што, по ѓаволите, се случило.Ние би сакале да веруваме дека светот е колективна видот нели нема да депонии во последните 24 часа, бидејќи она што го виде и она што сите други го видов, беше Pacquiao целосно доминираше Бредли во своите наслов борба.Ова не беше гроздобер Pacquiao со какви било средства.Тој не е одење преку удари, тој не беше ослободување на бес на убодите, куки, uppercuts кои ќе доаѓаат од сите видови на агли.Подлец, тој дури и не се чини дека се заинтересирани во тропа Пустинска Бура од измести.Но, тоа беше уште PacMan во неговата "Б" игра, нешто што неколку луѓе на овој свет, па дури и може да дојде близу до појавување, вклучувајќи очигледно, Тимотеј Бредли најдобриот онлајн казино исплати њу џерси. CompuBox статистика покажаа PacMan outlanding Бредли во удари со неверојатни 253-159 предност.Што се однесува до моќта удари се загрижени, истата приказна во 190-109 слот машини кои се слободни.

А потоа, тука е најголемата удирање несовпаѓање на сите нив: Мани надвор-хит Timmy во 10 на 12 круга слот машини кои им даде слободен врти. 10 од 12-те! Ние разбираме дека контроверзност стана извор на енергија на бокс.Освен Pacquiao и Флојд Mayweather Jr, не постои домаќинство име во спортот повеќе.Значи, со цел да останат релевантни во лицето на UFC е зголемувањето на популарноста, бокс потпира на одлуки како ова да се добие на луѓето да почнам да зборувам за спортот повторно.Тоа е потег директно од Винс McMahon е playbook.Дојде да мислам на тоа, што резултира имаше некои WWE чувствуваат за него.Единственото нешто што недостасува е светлата излегувам, ѕвона случува надвор и Undertaker пристигнувањето на предизвик Бредли да Пекол во Ќелија натпревар во месец време.Тоа е како апсурдно Бредли победа над Pacquiao беше, е, и ќе продолжи да биде така и за годините што доаѓаат.Имаше еднаш еден момент во времето кога во тешка категорија борци се смета како еден од најпопуларните спортисти во светот.Кога сите големи-име гиганти почна да бледнее, welterweights како Шеќер Реј Леонард, Томас Hearns, Марвин Hagler, и Роберто Duran ги презеде.Но, тие денови се долги повеќе, преминал ера, дека ние може само да се погледне назад на наивно преку зрнеста YouTube клипови.Овие денови, бокс е загубена во еден пијан ступор на внимание-бара очај, редови против јажиња во борба започна и не се во можност да ја задржи својата глава заедно за да се добие дури и најочигледниот одлуки во право.Е резултат на Bradley-Pacquiao се борат за смртта знамение за спорт, како што некои луѓе имаат рече дека тоа ќе биде?Ние не мислиме така.Борба не се создаде пари – ќе го добие тоа.Но, во кој момент можат да ви направи разлика контроверзии од целосно идиотизмот?Необјасниво, тоа се случи во обична глетка во текот на викендот.И во тоа, тоа може да го поставиле спорт назад до точка каде што таа е во вистинска опасност да станат ирелевантни во очите на голем број на луѓе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машини кои се исплати.