она што казино слот машина има најдобри шанси

онлајн покер австралија правни

Бројни Лас Вегас казино директори се повикува на Конгресот да forgo финансирање за Yucca Планина нуклеарен отпад депозитар некои од 90 милји северозападно од коцкање всушност мека.Претседателот Доналд Трамп сегашниот предлог-буџетот за Одделот за Енергетика (DOE) вклучува $116 милиони евра во федералните фондови наменети за отворање на нуклеарен објект во далечинското Невада планина која се граничи Калифорнија.Во писмо до СРНА и на Конгресот, врвот на директори на неколку од Лас Вегас' најголемиот казино оператори напиша на "изразиме нашата vehement опозицијата да вклучувањето на финансирање за Yucca Планина проект." На извршни директори рече дека нивната цел е да бидете сигурни дека "дека Yucca Планина останува дел на Невада е минато и дека нуклеарен отпад никогаш не е повторно се чуваат никаде во близина на светот забава капитал." Писмото беше потпишано од Лас Вегас Песоци милијардер Шелдон Adelson – кој е Републиканската Партија е најголемиот донатор во секоја од изминатите два изборни циклуса.Други потписнички вклучуваат извршниот ДИРЕКТОР на MGM Џим Murren, Дин извршен ДИРЕКТОР Мет Maddox, и Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora.На Нуклеарен Отпад Политика Дело – потпишан во законот од страна на Претседателот Роналд Реган (R) во 1983 година – изменет во 1987 година од страна на Конгресот да се назначи Yucca Планина ", како единствен сајт да се карактеризираат како постојан складиште за сите на нацијата нуклеарен отпад." Но контроверзно прашање доведе до бројни блокади во изведба на објект оперативна.Претседателот Барак Обама (D) отстранети финансирање за Yucca Планина на барање на поранешниот НИ Сен она што казино слот машина има најдобри шанси. Хари Рид (Д-Невада), долгогодишен сојузник на гејминг индустријата во ВАШИНГТОН.Сега, Трамп администрација размислува reigniting проектот.Невада Гувернерот на Стив Sisolak (D) е водечки притисни да го блокира потрошени нуклеарни материјали од кои се преместуваат на Сребро Држава.Како Невада лидери, и Демократи и Републиканци – имаат направено со децении, мојата администрација и јас ќе продолжи да и се спротивстави на Одделот за Енергија е небезбедна планови за плутониум и нуклеарна чување на отпадот во нашата држава.Како Одбрана Нуклеарни Објекти Одбор – сојузниот одбор за безбедност – истакна неодамна, земјотрес ризици направи Невада Националната Безбедност Сајт несоодветни за плутониум и да се направи Yucca Планина несоодветни за нуклеарен отпад." Гувернерот додаде, "покрај тоа, близината на Nellis воздухопловната База за двете сајтови се зголемува неприфатлив ризик од несреќи и изложеност на околните заедници на токсични материјали." Sisolak тврди дека 1987 година одлука за назначување Yucca како во земјата само како нуклеарна складиштето беше постигнат "на политички науки, а не земјата наука." "Невада никогаш нема да престане да се бори оваа unsound, несигурно, и скапа грешка, на првиот" рок гувернерот прогласи.Писмото потпишано од игри на директори укажа на фактот дека повеќе од 42 милиони посетители патувал во Лас Вегас минатата година е онлајн покер е нелегално во вирџинија. Adelson и другите да речеме дека заканата на нуклеарни материјали се зачувани само 90 милји далеку "ќе несомнено имаат сериозни негативни импликации за Невада иднината и економски раст онлајн покер во калифорнија правни. MGM Места е Невада е најголемиот работодавец.На Невада гејминг индустријата имаше 289 казина која заработи 1 милион долари или повеќе во бруто игри приходи во 2018 фискална година, која генерира повеќе од $874.3 милиони во даноци и такси за државата. онлајн покер австралија правни.