езерото erie парк и казино

најдобриот онлајн казино без депозит бонус

Федерални Спорт и Игри (FS G), на облека за која е креиран Професионални Покер Лигата (PPL), има стекнато Heartland Покер Турнеја (HPT).Создаден во 2005 година од страна на двајца момци од Фарго – Тод Андерсон и Грег Lang – на HPT беше наменет како ниска купи-во телевизиско турнир искуство за everyman.И со слоган како "Вистински Луѓе, Нереални Пари,' навистина, како можат тие да пропуштите?HPT програмирање е сега достапна во над 100 домови низ НАС и повеќе од странство.На HPT во моментов е мидвеј преку својата седма сезона, со акционен закажана за да продолжите Август езерото erie парк и казино.
8 во Верона, NY.Договорот е директно купување, но Андерсон, Lang и тим ќе продолжи управување со работата најдобриот онлајн казино слотови. FSG претседател (и поранешен WSOP комесар) Џефри Pollack ставови стекнување, како начин за да се прошири FS G опсегот.На PPL ќе им служи на покер боговите на Планината Олимп, додека HPT задоволува plebs. (Не како Pollack ќе фраза тоа, ние сме сигурни.) Pollack беше подготвена да ги истакне можностите овој врвот до дното стратегија понудени FS G е планирано Про-СУМ настани.Постојат и други начини за Џо Шест-Пакет за бришење лактите (метафорички, барем) со покер gods најдобриот онлајн казино сајтови. ExpertInsight.com е нова startup од Брендон Адамс, Харвард Тел D.

и асистент за Мајкл Луис " Големиот Кратко.Експерт за Увид олеснува директни еден-на-еден видео-чет интеракција со експерт на вашиот избор, да бидат тие економисти, писатели, спортски тренери, шах или (аха!) покер играчи.Тие не се евтини, ви пречи.Добитник на нобеловата награда економист Гери Бекер трошоци $5k еден час и Freakonomics авторот Стивен Levitt е премногу непријатно да, дури и неговата листа продажната цена (но можете да му се јавите и да се побара).Сигурно колку Џо Шест-Пакети можат да си дозволат овие зборови на мудрост.Материјал цел, Адамс е надевајќи се да ги утростручиме неговите експерти списокот со 30 јуни, сајтот е официјалниот почеток.Така, ако некој од вас навистина сметате дека големите мозокот на твое, не е корисна за поднесување копчето на почетната страница.Покер добрите сметка за целосна третина од Експерт за Увид е постоечки мени, па startup е тајмингот не е голема, она што со НАС играчите да бидат лишени од правото да се занесе нивните онлајн покер инстинкти и на сите.Некои од покер имиња можете да изнајмите вклучуваат (со час во загради): Rafe Furst и Фил Гордон (секоја $500), Брајан Хестингс, Мајк McDonald и Крис Искри ($800) Cole Јужна и Хозе Мариа Македонско ($1,000) Мет Hawrinlenko ($1,200); Бен Sulsky ($1,500), Patrik Antonius ($6,000) и Том Dwan ($6,500).По ѓаволите, Том.. најдобриот онлајн казино без депозит бонус. Во таа цена, подобро да се купи ни појадок, премногу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre франк провостот geant казино aix-en-прованса.