најдобрите покер сајтови со bitcoin

како функционира натоварени топката работа во рулет

Понекогаш, земајќи ги малку пауза плаќа off.Бред Фриман беше малку редовен играч на покер коло пред префрлување запчаниците за да стане производство координатор.Тој одлучи да се врати во игра, и секако да го направи вистинската одлука.29-годишниот Texan учествуваа во овој викенд CPPT Choctaw Главниот Настан, земајќи дома прво место и чанта од речиси $171,000 најдобрите покер сајтови со bitcoin. Главниот Настан се одржа во Choctaw Casino Resort во Durant, Оклахома, и го виде 1,086 играчи ги преземат за да го почувствува.На одзивот беше поголем од очекуваниот и му дозволи на $1 милиони гарантира наградниот фонд да бидат надминати од страна на околу $53 најдобрите покер сајтови на велика британија reddit. Исцрпувачки акција започна во петокот и беше планирано да заврши во неделата; сепак, тоа ќе оди до раните часови од понеделник наутро пред победник беше пронајден.Неколку други познати играчи беа во за забава, вклучувајќи T.
Cloutier, кој беше елиминиран во 12-то место, Шон Ориз, завршувајќи во 16 и Давид Фам, кои го направија тоа сите на патот до финалето на маса пред да бидат испратени на железнички во 8.Фам зедов $23,923 и 160 CPPT Играч на Годината (POY) поени за својот крај како не лост на слот машина работа. Cloutier и Ориз доби $15,369 и $10,324, соодветно.Како часовникот погоди полноќ во неделата, а само три играчи остана, Фриман беше наоѓање на неговата игра.Тој собрал убав тенџере против Schuyler Thornton откако удри две пар на реката, а потоа се отстранат, Бренда Bassett кој се повлече во третото место со $88,234 и 640 POY поени.Се случува во главите-up акција, Thornton одржа 12.03 милион чипови за да Фриман е 9.615 милиони евра.Во овој момент, Фриман и Thornton одлучи да се направи договор, со секој гарантира минимум $140,000. Сите кои останале беше остатокот од наградата басен, или $30,984 како функционира натоварени топката работа во рулет.
По прифаќање на договор, Фриман двојно до кога неговиот џеб Кралевите одржа против Thornton е-4 на срце.Фриман направи уште еден чудовиште се јавите во следните рака остави Thornton само со 4.2 милиони евра во чипови, и се чуваат на притисок врз додека на последната страна.Фриман е џеб 5s одржа против К-4 off-костум кој не можеше да се најде еден пар на табла како функционира линија на кредитната работа во казино. Schuyler има успешна streak со картички од февруари.Тој го заврши прв во $2,140 Дилери Избор турнир во текот на WPT ЛА Покер Класичен и следи дека со 8-место заврши во NLHE Deepstack настан во Seminole Хард Рок Пресметка во април.Тој е сега заработил $172,000 од февруари.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre просечната craps ролни на час.