слот за произведено во италија голема казино

покер со пријатели за слободни

Игри и Рекреација Својства, Inc. (NASDAQ:GLPI), MGM Раст Својства (NYSE:MGP), и Vici Својства (NYSE:VICI) – трите игри на недвижности, инвестициони фондови (REITs) – се соочуваат со сеништето на оператор tenants потенцијално се борат да го направите изнајмување на некои својства ако игри места остануваат shuttered подолго отколку што се очекуваше.Од Источниот Брег на Свиткување на Југ во Лас Вегас – најголем НИ игри на пазарот – на coronavirus појава е принудувајќи привремено затворање на казина, презентирање на оператори со нула на приходите сценарио во кои фиксните трошоци, како што се работната и закуп, не се намалува.На продолжена економска криза во комбинација со можност за затворање да трае подолго отколку што претходно се мислеше ќе го претставуваат првиот голем предизвик за игри REITs.Тие се еден агол на пазарот на недвижности, која не се родени до 2012 година, кога Penn National Игри (NASDAQ:ПЕН) објави спин-оф на GLP.Тоа значи индустријата сеуште не е тестиран од страна на рецесија слот за произведено во италија голема казино. Alexi Panagiotakopoulos, ко-основачот на Основните Приходи, Феникс-основа средства менаџер, белешки игри REITs имаат некои можности за averting doom and gloom економските сценарија.Рече друг начин, дури и во тешка криза, на оператор не може едноставно да се каже за сопственикот дека тоа е напуштање на закуп.Во сегашната клима, на инвеститорите се прикажување на некои желба за игри компании што поседуваат нивните недвижен имот.На пример, Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS), која е сопственик на имотот поврзани со Palazzo и Венецијански на Лента, е исклучено 35.78 проценти овој месец. MGM Места International (NYSE: MGM) – компанија која неодамна генерирани $8.2 милијарди долари од продажба четири Гревот Град properties – е помал од речиси 72 отсто од 1 Март. Додека акциите на игри REITs се следните оператори во надолна линија, аналитичари видите tenant кредитниот квалитет и портфолио разновидност како суштински во атмосферски бура. GLP и Vici произлегуваат најголемиот дел од своите приходи од Пен и Националната и Цезар Забава (NASDAQ:CZR), соодветно.Но нивниот клиент rosters се зголемува.Спротивно на тоа, MGP е единствена tenant е MGM. Panagiotakopoulos, чија фирма управува со Основните Приходи Нето Закуп на Недвижен Имот ЕТФ (NYSE:NETL) – фонд кој има акции на сите три игри REITs – верува дека овие компании се траен премногу казнување слот машини може да се победи вистински пари.
"Среде coronavirus повлекувањето, и принудно затворање на речиси сите бизниси и недвижен имот, на REIT сектор како целина беше хит многу тешко, вклучувајќи игри REITs, кои се во суштина исфрлен во "бебе со bathwater' продаде-off на сите хотели/сместување, угостителство и experiential тип на операции и недвижен имот", рече тој. "Сепак, selloff беше премногу и премногу брзо.Откако ќе се добие овој вирус е под контрола, Лас Вегас ќе се отвори и јас треба да верувам дека ние се врати на Американскиот начин на живот, кој вклучува потрошувачка и дискреционо трошење во места како, казина, ресторани, и дестинацијата на искуства." Изнајмување покриеност, или способноста на tenant да имаат тенденција да закуп обврски, е стабилна во гејминг индустријата во споредба со други нето закуп сегменти.Игри изнајмување покриеност е за 3,9 x, што значи tenants имаат речиси $4 во кеш, за секој $1 во киријата тие се плати.Што се споредува со 2.7 x за пошироката нето закуп на простор, и коефициентите на само 1.1 x и 1.7 x, односно, за повисоките станбени и квалификувана медицинска индустрии, според Основните Приходи податоци.Плус, неодамнешните пазарот bludgeoning е депресивно игри REIT на процена покер со пријателите бесплатен стан. "На 3 казина REITs се тргување на ниво не се гледа од страна на нето-закуп REITs од длабочините на 2009 година. Како инвеститор денес, ќе бидете во можност да купат MGP, VICI и GLPI на просечниот капитал парични текови повеќе од 7.3 x со просечна дивиденда на 11.2%...да се стави тоа во перспектива, НИ 10-год Ризница е трговија на 0.885%", рече Panagiotakopoulos. покер со пријатели за слободни.