корални казино се регистрирате понуда

холивуд казино па спортски обложувања стан

На Poarch Бенд на Крик Индијанците од Алабама сака да додадете Пенсилванија е Песоци Витлеем казино на своето портфолио.Потенцијалните стекнување беше објавен повеќе отколку пред една година и, како и со сите казино трансфери, се зависни од успешни одобрување од страна на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB).Тоа траеше само одборот една година, но тоа конечно ќе се разговара за потенцијалните стекнување на состанокот следната недела, само напред на очекуваните близина на договор до крајот на овој месец.На PGCB е закажана за да се исполнат на Мај 15 во Harrisburg, државниот капитал.Планираната агенда за состанок не е јавно, но Витлеем градоначалникот, Боб Donchez, нека локални вести места кои на Песок Витлеем, договорот е дефинитивно на листата.Правец на Крик Гостопримство, игри и туристичката компанија на Poarch Бенд, најави дека ќе ги купите на местото минатата пролет за $1,3 милијарди.Стекнување беше најавена како начин за компанијата да зајакне својата позиција и ќе биде додадена на портфолио кое содржи три казина во Алабама и по еден во Флорида и Невада.Тоа, исто така, поседува и две други места, едно во Curaçao и други во Aruba.Ако PGCB го одобри договорот—кои се очекува да се направи—племето планови за ставање на местото преку голем реновирање.Таа рече дека тој ќе потроши $190 милиони евра за реновирање, rebrand и да ги прошират одморалиште, дел од која вклучува нов 300-копче хотел.Надградби ќе започне веднаш штом игри на одборот дава зелено светло за стекнување и ново место ќе се нарекува Правец на Крик Казино и Одморалиште.Со додавање на нови хотели и други погодности, таму ќе биде и треба да имаат повеќе вработени.Според племето, целата сила за одморалиште, кога реновирање се заврши, ќе биде околу 2,500—400 повеќе од она што Витлеем Песок во моментов брои.На Витлеем Песоци беше ставен на продажба пред неколку години.Тоа изгледаше како MGM Места требаше да го купите, така и за $1.3 милијарди долари, во Мај 2017 пред тоа, поддржан од причини за кои никогаш не биле јасно.На Poarch Бендот почна да британија броеви не долго после тоа, во крајна линија да одлучат дека тоа ќе го направи игра за место.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre корални казино се регистрирате понуда.