сент луис казино морски бафет

казино en ligne бонус sans состојба де mise

На PokerStars Првенство Барселона збор за блиски со трио на приказни и фудбалска ѕвезда, магацински работник, и на Кајзерот.Премногу често постои lacuna во нашата покер нарација.Тоа е бајка, на goddam бајката.Има не се доволно damsels во неволја, тешко дека некој има долга коса доволно да се откажат надвор од замокот прозорецот, и магацински работници не победи милиони долари награди по квалификациите на интернет за $200 сент луис казино морски бафет. Но PokerStars Првенство Барселона беше поинаква.На scriptwriters прикован.Кога 1,682 играчи седна да се натпреваруваат во €5,300 Главниот Настан, имаше повеќе шанси на animism враќаат во мода од шведската магацински работник, Себастијан Sorensson, преземање на нешто надолу сент луис каунти казино отворање. Sorensson освои неговото седиште играње на PokerStars за $200 од bankroll создадени од нула коцкање на Доналд Трамп acceding на позицијата на Претседателството, друг бајката дека се оствари.И сега тој е на PokerStars Првенство шампион Барселона, откако излегува на врвот на конечната табела на кои се сместени PokerStars тим Про, Андре Akkari (5), и најновиот PokerStars Првенство Монте Карло победник, Raffaele Sorrentino (3), по сечење три-начин се справи.И што се случува кога невозможно станува реалност? "Јас веројатно ќе купи целиот куп на убаво срање", рече Sorensson.Јас исто така би прстен вашиот магацин него и кажете му треба нова работа како творец од најпознатите неверојатни приказни.Павел Plesuv Победи Флип; Зема €25k Еден повторен Влез Наслов Жерар Пике стана вториот славна личност да се направи длабока работат во страна настан во Барселона откако DJ Zedd заврши трет во €5k Турбо неодамна.На Барселона и Шпанија фудбалска ѕвезда заврши на четвртото место во €25k Еден повторен Влез Висока Ролери.Пике е натпреваруваат во Барселона настан од 2011 и регистрирал две третото место заврши во €5k & €2к настани во минатото.Но, ова беше една поинаква.Пике беше да се натпреварува со најдобрите играчи во светот, вклучувајќи го и поранешниот Една Капка победник Дан Colman, и најновата €25k Еден Ден High Roller Победник, Стивен Chidwick казино en ligne бонус sans депо.

Chidwick речиси оствари back-to-back победи, завршувајќи на третото место.Откако Британската ѕвезда го погоди железнички, Павел Plesuv и Бен Tollerene сецкани останатите пари, и Plesuv освои флип за титулата.На Moldovan има импресивни резултати во Барселона.Во 2016 година, тој го заврши 8 во Главниот Настан за €165,950, и 5-ти во €10k Висока Ролери за €134,100. Тој, исто така, дојде блиску до освојување на Светот Покер Турнеја (WPT) наслов завршувањето на вториот Хавиер Zapatero во Сезона XIV Прага. Tollerene е висок удели гениј со близу до $4.7 метри во живо на турнирот заработка.Ова е неговиот прв голем резултат во Барселона; тој го освои €50к во Панама претходно оваа година за половина милион долари и $10k Турбо во Бахамите за $150,000 на крајот на годината.Се чини дека Пике е подобро покер играч од умот на читателот.На 23 јули, Пике добија snap на себе со Neymar Jr со зборовите "Se Queda' напишани под значење 'Stay'.Не долго после тоа, Neymar Jr лево за да се приклучат Париз St Germain во светски рекорд £199m трансфер зделка.Барселона фанови пазете се.Претходно оваа недела, кога коментирање на Ангажирање Messi одложување за потпишување на нов договор, Пике увери навивачи, кои Messi ќе остане Барселона играч.Најдоброто од Остатокот Winamax спонзорирани про, Силвиан Loosli, е горд сопственик на €236,400, по освојувањето на €10k Штип-Граница Omaha (PLO) Висока Ролери казино en ligne бонус sans состојба де mise. Loosli направи договор со својата главите-up противник Педро Zagalo, пред да замине за да победи на трофејот.Настанот привлече 111 учесници, и Loosli, кој ја освои €50к настан во Барселона две години назад, leapfrogged Фабрис Soulier во #5 место во Франција Сите времиња Пари Листа На Hendon Моб, со заработките на €6.3 m.Други играчи кои delved подлабоко од Џуџиња во Рудниците на Moria беа Јуриј Мартинс (9), Емил Пател (10), и Петар Eichhardt (12).И висок удели готовина игра плеер, Рони Кајзер, победи на финалето €10,300 Висока Ролери за €735,000. Поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан во Талин победник, на врвот на полето на 557 учесниците да се земе титулата.Неодамнешните Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан третото место finisher, Бенџамин Pollak, исто така, заврши трет во оваа.Други играчи кои дојдоа во близина на врвот на овој куп на совршениот покер играчи беа Сем Grafton (11), Паркер Talbot (13), и Џејк Коди (27).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.