Rdr2 победи блек џек со 3 или повеќе хитови

шансите за победа 2 блек џек рацете во ред

Мартин Прст – 160,800 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre rdr2 победи блек џек со 3 или повеќе хитови. 276 играчи се движат напред до 2 Ден оваа година шансите за победа од 3 рацете во ред blackjack. 7,862 играчи влезе во 2014 година, 7,192 влезе во 2015 година, и 6,972 влезе во 2014 година шансите за победа од 3 блек џек рацете во ред. Чип лидер е Iliodoros Kamatakis со 178,900 чипови.Џереми Ausmus, Џејсон Вилер, Џенифер Shahade, Кабелот Garcia, и Давид "ODB" Бејкер, исто така, заврши во Топ 100. Светската Серија на Покер организаторите веруваат дека 47th Годишен Фестивал е на курс за да стане најголемиот учествувале во игри историја по британија броеви во средината точка; велика БРИТАНИЈА освои својата трета хривнија благодарение на Филип McAllister, и многу повеќе.Играчи во 47th Годишен Светската Серија на Покер имаат разнесени преку 35 од 69 планираните настани како ураган во Канзас.Тоа е мидвеј точка што ја прави добро време да се провери на напредок.Минатата година беше рекорд прекинувач за WSOP.Никогаш пред тоа имаше нога сообраќај е толку висока.Организаторите се тивко се убедени дека рекордот ќе падне во следните 3-4 недели.Првите 35 настани апелираше до 59,507 учесници, малку надолу на 59,771 кои беа лепак за 46th Annual jaunt во пустината.И со моето смета дека го прави просечната посетеност 1,700 учесници.Тој број се зголемува на 124,844 учесниците кога ќе вклучуваат Дневни Deepstacks и сателити, и тоа е 6.7% подобрување на 116,977 кои влегле ова време минатата година.Играчи од 98 различни земји го направи својот пат до Рио.Изненадувачки, најголем број живеат во САД (49,323).Границата другари Канада (2,287), и Европската потенцијални од велика БРИТАНИЈА (1,889), Германија (580) и Русија (549) се другите желни beavers.Играчи од 75 земји имаат cashed.Американски базирани играчи имаат освоено 27 на првиот 35 нараквици, Русија, Шпанија и велика БРИТАНИЈА имаат по две во секоја, со Белгија и Шведска, исто така, заработуваат подготвуваат помеѓу нив.Во врска со пари нема, на турнирот има dished од $69,072,845 во паричната награда, во просек $1,973,510 на наградата басен.Имало 8,694 ITM да заврши, и тоа е нова WSOP рекорд, иако тоа не треба да дојде како изненадување откако организаторите промени правилата дозволувајќи им на 15% од повеќето области за да добиете некои пари за нивните напори.Минатата година беше рекорд година за ITM завршува на WSOP кога 11,638 играчи cashed.Тоа не е рекорд дека ќе трае долго.Просечната возраст на entrant е 42.91, и 40.44 за оние ITM.Машки играчи доминираат со 95.1% од учесниците посакувајќи да пишам стои наспроти 4.9% кои сакаат да се седне.Тоа се броеви по 35 настани.Сега е време да се пополни во ќорци од Настанот #41 па наваму.Филип McAllister Победи Настан #42: $3,000 Престрелка No-Limit Hold ' em Само оние кои сакаат добра Карпести приказна имаат освоено повеќе нараквици од велика БРИТАНИЈА по Филип McAllister освои третата за оние тар за Brexit.Младиот човек од Винчестер зеде надолу Настан #42: $3,000 Престрелка No-Limit Hold ' em.Тоа беше неговиот втор голем резултат од 2016 година по доаѓањето трет на PokerStars Карибите Авантура (СПС) Главниот Настан за $356,020. Faraz Јака – $21,431 10 шансите за победа 2 блек џек рацете во ред. Џорџ Danzer – 1,049,000 3. Скот Clements – 701,000 5.
Броевите се тркалаат, но тие се уште се рангира меѓу најголемите полиња во историјата на телевизија игра.