како да го отклучите казино во неактивен коцки

колку чини еден просечен казино направи денот

Макао е казино регулатори нема да овласти било нови игри маси во Melco Летувалишта и Забава е нов Morpheus сопственост оваа година како да го отклучите казино во неактивен коцки. MRE е архитектонски впечатлива $1.1 б Morpheus кула ќе имаат нејзиното формално гранд свеченото отворање на петок, 15 јуни како да го отклучите казино heist облека. Но, новиот прилог на MRE е Градот од Соништата на имотот нема да примате какви било нови на пазарот игри маси од Макао органи, барем, не оваа година.Во четвртокот, GGRAsia се изјасниле дека Macau Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) имаше потврди дека тоа беше доделена MRE право на трансфер 40 игри маси од нејзините други својства за да се Morpheus.Но DICJ рече дека секоја одлука за тоа дали да го одобри нова табела средства за Morpheus нема да се случи до 2019, ако на сите.На DICJ оправдана одлуката што е потребно за да се обезбеди регулаторот не го надминува својот принцип на ограничување на годишната табела раст од 3% до 2023, една година откако владата ќе се (се надевам) подредени од нејзината казино концесија обновување на процесот.Макао е позната игри маса ззп беше воведен во 2013 година, како начин за калење на драстичен раст на игри на пазарот беше подложен во последниве години.Од тогаш, дури и новиот мега-летувалишта на Cotai биле доделени многу помалку маси од тие ќе имаат приоритетен.Минатиот месец, MRE шеф Лоренс Хо изрази надеж дека Morpheus ќе се доделат барем некои нови игри маси.Но, можеби како одраз на песимизам во врска со ова барање, Град од Соништата, исто така, најави затворање на својата PokerStars-брендирани живеат покер соба.Хо подоцна откри дека покер бизнис "никогаш не бил профитабилен" и беше "преземањето игри маси" што би можело да биде повторно наменет за повеќе профитабилен премиум маса baccarat коцкање.На DICJ тековните математика покажува дека ќе има околу 482 неалоцирани игри маси по отворањето на SJM Стопанства " првиот Cotai сопственост, Големиот Lisboa Палата, во 2019 (или 2020, ако тековната изградба напредок е индикација) како да го отклучите казино heist безбедност intel.

GGRAsia се изјасниле дека Morpheus ќе функција осум приватни "игри салони", на кои имотот вила гостите може да побара пристап колку чини еден просечен казино направи денот. Junket оператори можат да се направат овие барања во име на клиенти, но предност ќе наводно се дава на MRE е во куќата игри бренд Li Ying Клуб.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку чини извршен казино домаќин направи.