табела планина казино работа апликација

казино слободен врти zonder storting

Атлантик Сити ќе се добредојдени не едно туку две нови казина на истиот ден во јуни.Во понеделникот, Колорадо инвеститорот Брус Deifik е AC Океанот Прошетка, најави дека планира да отвори Океанот Одморалиште Казино – претходно банкрот Ревел – на јуни 28. Defik компанијата го купи shuttered $2.4 б Уживаат во јануари за само $200m и оттогаш се посветени $175m за ослободување на имотот на неговите невнимателни арома на mothballs и пораз.Океанот Одморалиште Казино извршен ДИРЕКТОР Франк Леоне рече јуни 28 претставена "кулминација на сите наши планирање" и компанијата "не можат да чекаат за да се открие она што ние работевме на" за имотот на потенцијалните гости.Леоне додаде дека 28 јуни ќе биде "посебен ден за Atlantic City, како што се врти на страна на ново поглавје на ревитализација." Посебно, можеби, но тоа е исто така нешто на дик се движи, со оглед на тоа дека Хард Рок Меѓународни најави минатиот месец дека тоа е отворањето на овој Хард Рок Атлантик Сити – поранешниот Адут Таџ Махал – на јуни 28 табела планина казино работа апликација. Како такви, Deifik е фирма може да се рече за да бидат непотребно hogging некои од HRI е во центарот на вниманието.Само минатата недела, HRI почна дигалки новото место е сигнализацијата на своето место, серија од осум метри златни букви правописот од Хард Рок Hotel & Casino табела планина казино отворени работни места. HRI е поставено да се сретне со Њу Џерси игри регулатори во средата во однос на одобрување на неговото казино лиценца табела планина казино лото победник. Deifik е фирма допрва треба да учат кога тоа ќе има свој лиценца претрес. HRI најмен 3000 та Атлантик Сити вработен минатата недела и може да се пополни како многу како 500 повеќе позиции пред сопственост се отвора казино слободен врти zonder storting. AC Океанот Прошетка вели дека тоа ќе се создаде 3,200 полно работно време работни места од страна на време Океанот Одморалиште Казино се отвора своите врати.Истовремено стартување на две нови игри места несомнено ќе изнесам еден throng на looky-loos, но останува да се види дали ова ќе бидат дополнителни гости од надвор на пазарот или само привремен трансфер на порметувања од други казина' вообичаените нога сообраќај.Со пет казина имаат затворен од 2014 година, AC е казино преживеаните биле ужива намален список на конкурентите и постојат стравови дека две дополнителни казино усти да се хранат ќе се разредува профит базен.Двете нови казино оператори имаат потпиша потенцијалните се занимава со технологија за вршителите на услуги да учествуваат во Њу Џерси е регулирана онлајн игри на пазарот, иако ниту има понудени тешко информации за кога се очекува да започне овие онлајн операции казино слободен врти бонус uden indbetaling. HRI има договор со Игри Иновации Група, додека AC Океанот Прошетка соработува со GAN.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатно казино слот за игри на нови.