бесплатно казино слот за игри на нови

hoe lang е een холандија казино пробате pakket geldig

По шест години на лобирање за казино во Флорида, Шелдон Adelson е довикува на ден.Песоци' Флорида казино лобист Ник Iarossi потврди во вторникот дека Лас Вегас Песоци Корп има откажани сите консултантски договори за односи со јавноста и лобирање за да се добие дестинација за казино и одморалиште во Флорида.Притисни да се донесе одморалиште казина во Јужна Флорида е мртов за оваа година е законски сесија и Rep. Dana Младите е поднесена замена бил во април, намалувањето казино предлог за два high-end, висока класа конвенцијата-и-казино места во Јужна Флорида, по еден во Broward и Мајами-Dade окрузи бесплатно казино слот за игри на нови. Iarossi, исто така, истакна дека е можно обновување на коцкање компактен помеѓу државата и Seminole Племе за ексклузивни права да им понуди на блек џек во Флорида, одигра голема фактор на Песок' одлука како можам да го додадете кодот за да се отвори без клуч. "Додека племето влијае на гејминг сцена, никогаш нема да има простор за нас," Iarossi рече.Лас Вегас Песоци е прво да се фокусира на градење на casino resort во центарот на Форт Lauderdale, кој се очекува да привлечат клиенти од Азија и Јужна Америка, додека Genting Група сака да изгради луксузни casino resort во центарот на Мајами.Сен hoe leer ik покер spelen.

Ellyn Setnor Bogdanoff, кој се наметнува мерка за да се дозволи три дестинација хотел-казина во Јужна Флорида, во 2012 година, рече таа сфаќа Песок одлука како законодавната власт ги држи не успеаја да го поминат значајно законодавство overhauling законите и прописите кои се однесуваат на коцкање, додавајќи, "никој не сака да се обрати на сеопфатен пристап за коцкање во оваа држава.Тоа е табу тема, но тоа се уште треба да се дефинира." "Без разлика кој сакаше тоа, тие не се случува да се добие дестинација игри во Флорида, тоа не е важно кој си," додава Песок', заменик претседател на владата за односи со Енди Abboud.На потег, наводно, дојде како Песок' директори треба да се сретне со Грузија законодавна лидерство во средата околу потег за да се овласти дестинација казино во Атланта.Грузија е во потрага за да донесе повеќе приходи да го зголеми својот буџет во наредните години да се спроведе голем број на проекти кои ќе помогнат во државата развој особено своите образовни програми.Државата игри официјални лица веруваат дека казино пазарот ќе биде исклучително профитабилен за Грузија, бидејќи не постојат тркачката патека објекти и комплетен недостиг на коцкање опции на располагање.Претседателот и извршен ДИРЕКТОР на Лас Вегас-базирани MGM Места Меѓународни Џим Murren изјави дека ако казина требаше да им биде дозволено да работат во Атланта, MGM ќе се сериозно заинтересирани за изградба на $1 милијарди мега-казино комплекс hoe lang е een холандија казино пробате pakket geldig. Murren не определи која локација MGM ќе цел да се изгради својата казино но Murren додаде дека компанијата е свесен дека не може да биде можно конкуренција од сака на Лас Вегас Песоци Корп и Дин Места.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre harrah ' s казиното њу орлеанс да бурбон стрит.