дизајн на роман microstrip-фед dual-band слот антена за wlan апликации

зголемените орел казино концерт место

Официјални лица во Pittsburg тие велат дека не се занимава со демне судската одлука во однос на Канзас е јуни одлуката за доделување на државна сопственост казино лиценца за градот.Претходно оваа година Канзас Премин Казино, е избрана преку Castle Rock Казино програмерите кои се надеваа на нивната понуда и планира да инвестира $147 милиони евра во казино во Cherokee Каунти ќе адут на кои создаваат јавно.Одлуката беше разлика од Cherokee Каунти Комесари и привремена забрана запирање на изградбата на казиното да се гради на раскрсницата на Автопатот 69 и Автопат 400 беше поднесена со Shawnee Каунти Суд дизајн на роман microstrip-фед dual-band слот антена за wlan апликации.

Cherokee Каунти предложен од казино, Castle Rock Казино, е исто така нагласено и во акција, а исто така има поднесено тужба против државата одлука.Во август округот се обиде да добие налог запирање на казино е изградба, но беше одбиен од страна на Канзас судија.Случајот ќе се одлучи во јануари, според Pittsburg Град Менаџер Daron Сала.Градот менаџер додаде дека со оглед на градот никогаш не мораше казино, уште еден ден без еден нема да биде предизвик.Сала рече, "Дали имаме казино или не не се случува да се направи или да се скрши Pittsburg.Тоа е дефинитивно нешто што ние би сакале да имаат иако.Можеби нервозна е подобар збор од загрижени.Ние сакаме да го видиме тоа се случи, според fourstateshomepage.com.Во прилог на очекување на судски постапки, комесари за Cherokee Каунти потпиша договор со Penfield Бизнис Центри, која е сопственик на локацијата каде што се Castle Rock казино би биле изградени.По договорот, округот правните такси, се проценува на околу $150,000 да датум, ќе бидат платени од страна Penfield управување со партнерот Гери Сала.Судски трошоци би требало да биде исплатен во рок од две години од страна на комесари ако казино е изграден во Cherokee Каунти, но ако тоа не се случи средствата не мора да се плати.Поради очекување на судски постапки, Канзас Премин запре развојот на имотот на своето, и на Лотарија Комисија го прифати продолжување барање за одложување на почетниот датум од јули 2016 година до октомври.Додека мал правна победа беше освоено од страна на казино пред неколку недели во однос на "discovery" процедури, Канзас Премин вели сајт изградба ќе остане на пауза барем до крајот на ноември кога извештај за тужбата е статусот е донесено на Канзас Лотарија.Тоа ќе им даде доволно време да се одлучи дали да се бараат уште за 90 ден проширување. дизајн на reconfigurable слот антени.