Agua caliente казино

agua caliente казино телефонски број

Невада sportsbook се справи во 2012 година беше неверојатни $3.45 б, новиот државен рекорд.Бројките објавени во петокот од страна на државата Коцкање Одбор за Контрола се покаже Невада е 190 sportsbooks одржа 4.93% од wagers во 2012 година, што ќе резултира со победа вкупно $170m, до речиси 21% во текот на 2011 година, а вториот најдобар вкупно зад 2006 година е $191m.И покрај преземањето на drubbing во почетокот на МАК сезона, фудбал победа беше до 54.4% до $68.5 м на чекање на 4.37%.Рок на омилени покривање на ширењето не имаат ефект на parlay облози, со победа од $13.5 метри надолу речиси 23% во текот на 2011 година agua caliente казино. Кошарка победа падна 2% од година на година да $47.9 м на чекање на 4.91% и безбол победа се искачи над 53% до $30.1 м на чекање на 4.34%.Други спортови придонесе само над $10m во 2012, надолу за 2.2%.КАЛИФОРНИЈА СПОРТСКИ ВЛОГОТ БИЛ ПОДНЕСЕН Калифорнија би сакал да се добие во некои од кои слатка спортски обложувања акција, која е причината зошто државата Сен покер турнири. Прачка Рајт има повторно се враќаат Сенатот Бил 190 (читај овде).Законот ќе го овласти сопственици/оператори на државата-лиценцирани коцкање установи, racetracks, трки здруженија, надвор од патеката обложување објекти и федерално признат Индијански племиња да се прифати wagers на спортски настани предвидени рече настани ниту се одржи во Калифорнија, ниту вклучи Калифорнија колеџ тим, без оглед на тоа каде се игра (слична клаузула е во обложување законодавство Њу Џерси помина последните јануари).Оператори ќе се оданочува 7,5% од бруто приход и се бара да платат $3k на годишно ниво во државата коцкање зависност од програмскиот фонд.Како и со 2012 верзија на СБ 190, сите Калифорнија спортски обложувања wagers ќе мора да бидат направени лице место.ЊУ ЏЕРСИ ОДГОВОР НА КАНЦЕЛАРИЈА Е PASPA ПОДНЕСУВАЊЕ SB 1390 е веројатноста за појава на премин, ќе зависи во голема мера врз исходот на правни одговараат на се обидува да го блокира Њу Џерси е премин на својот спортски обложувања законодавство.Минатата недела, на НАС Одделот за Правда мери во со нејзините аргументи за поддршка на уставноста на сојузна забрана против спортски обложувања (PASPA), и денес чувме одговор од Џерси shore agua caliente казино базен часа. NorthJersey.com's Јован Brennan доби копија на одговор од државниот Сенат Претседателот Стивен Sweeney и Собранието на Говорникот Sheila Оливер, кој доби право да интервенира во случај во декември.Оливер/Sweeney одбивање на Канцеларија е аргумент дека PASPA не ги кршат 10-тиот Амандман е commandeering принципи, бидејќи PASPA не бара Њу Џерси да преземе било каква акција со цел да биде во согласност.Оливер/Sweeney веруваат PASPA "ќе се изречно забранува на Законодавната власт од спроведувањето на колективните законодавна судот и желбата на Њу Џерси на избирачите," и покрај фактот дека Конгресот нема моќ да "директна државните влади да се регулира или забранат активности." Оливер/Sweeney тврдат дека прашањето не е дали PASPA бара од државата да преземат позитивна акција, но "дали федералниот закон лишува членки на нивната способност да изберете како да се владее." Да сумираме, PASPA команди државата законодавните тела "да владее на одреден начин" и "појасен пример на commandeering е тешко да се замисли." На Њу Џерси јавниот Обвинител беше веднаш до тежат, корне работа надвор од референцирање на Канцеларија поднесување е предвидлив неуспехот да се спомене 1991 Канцеларија мислење дека PASPA поставено прашањето "федерализам прашања." Њу Џерси сугерира сегашната инкарнација на Канцеларија "сега disregards својот прв инстинкт.Но, оние кои се вознемирувачки 'федерализам прашања" не исчезна." АГ потоа се обидува што Brennan повици на "поделба и освојување на' стратегија со спротивставени на Канцеларија аргументите со оние направени од страна на професионални спортски лиги, кои првично поднесена тужбата против Њу Џерси.АГ тврди дека лиги признати тоа ќе биде "очебијно неуставен" ако интерпретација на PASPA бара државите да ги спроведе наредбите на Конгресот, кој AG тврди дека е точно толкување понудени од страна на Канцеларија.Се обидувам малку правни jujitsu, АГ цитати посебен случај во кој Канцеларија тврди дека "уставниот проблеми постои" кога Конгресот избира да се обрати на националниот проблем не со донесување на сојузниот решение, но од страна на dictating "како Државите го уредуваат приватни однесување." ЗНАМЕТО, исто така се омаловажува PASPA е наведено цел искоренување на злото од спортско обложување, додека истовремено нуди ослободување на Невада, на јурисдикција "во која спортските обложувања беше најмногу распространети." Краток заклучува опишувајќи PASPA како "многу необичен статутот" во која тој бара да се стави капак на спортско обложување со принудувајќи 46 држави за спроведување на не-обложување политика, а изземање на други држави во целост, со само докажан резултат на тоа да се биде "масовно поголема" проширување на подземни спортски обложување на пазарот agua caliente казино телефонски број. "PASPA е неуставен споменикот на законите на ненамерни последици." Судијата Мајкл Шип ќе го слушне орален аргументи во случај на Февруари 10 евра гратис казино geld.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 10 евра бесплатно казино без депозит.