забрането паркирање на круната казино

казино automaten tipps und трикови

Во западниот дел на Американската држава Калифорнија и $600 милиони план од Tejon Индискиот Племе да се донесе нов casino resort да Kern County, наводно, добил голема сума на јавна поддршка.Според четврток извештај од Бејкерсфилд Калифорнија весник, на федерално-ва племе е надевајќи се да се даде официјална дозвола да се изгради Хард Рок Хотелот и Казино-брендирани објект кој 400-соба хотел заедно со конференциски центар, живеат возбудувања место, повеќе ресторани и голем казино на 306-акра сајт наоѓа на околу 25 километри јужно од градот на Бејкерсфилд.Проектот напредок: весникот се изјасниле дека сад Бирото за Индијански Работи минатиот месец заврши својата бара нацрт на влијанието врз животната средина изјава на предвиден развој и сега е поставена да се претстави овој документ во сад Секретар за Внатрешни работи Дејвид Bernhardt за конечен определба.Сепак, Бејкерсфилд Калифорнија објасни дека овој документ мора прво да биде предмет на јавна консултација период дека е поради трае до 27 јули и згора на тоа да бидат одобрени од страна Калифорнија Гувернерот Гевин Newsom.Вработување охрабрување: На Tejon Индискиот Племе биле желни да се изгради casino resort уште од примањето на сојузниот признавање во 2012, додека оперативен партнер Хард Рок Меѓународни наводно, неодамна оцени дека планираниот јужна Kern County место би речиси веднаш се генерираат годишен платен список во вредност од околу $59 милиони учтивост од над 2,000 полно работно време, работа во прилог на друг 3,000 изградба и индиректни работни места.Истакнати поборник: медиумите извор објавија дека Претседателот и Главен Извршен Директор за локалните Kern Економски Развој Корпорација, Ричард Чепмен, што се користи среда јавна расправа во предвидува Хард Рок Хотелот и Казино Tejon да се изјасни дека таков проект ќе биде "игра на промени" за локално подрачје.Чепмен, наводно, изјави.. забрането паркирање на круната казино. "сите Ние сме го слушнале околу $600 милиони влијанието на проектот, но тоа не се смета иднината нови пари доаѓаат во нашето стопанство.Ова се случува да се создаде многу потребни економски паритет." Саканиот диверзификација: весникот изјавиле дека локалните функционери имаат претходно изрази својата поддршка за Tejon Индискиот Племе е казино одморалиште план со повикувајќи се на иден проект е примамливата финансиски и работа перспективи.Оваа поддршка беше наводно продолжи во среда собир, како и бројни област достоинственици се изговара дека таков развој ќе им овозможи на регионот да се движат подалеку од сегашната зависноста од нафта и земјоделски индустрии, кои се често предмет на циклуси на бум и биста. казино automaten kostenlos ohne anmeldung.