казино што вика мојот пријател

хард рок казино во biloxi мисисипи телефонски број

Главниот извршен ДИРЕКТОР на дневни фантазија спорт оператор FanDuel има издадено јавен повик за законодавците да се наметне регулација на неговиот индустрија, под услов таквата контрола не е премногу неповолен и никој не го нарекува тоа коцкање.Во писмо до FanDuel клиенти, Најџел Eccles рече DFS индустријата порасна доволно голема дека тоа треба "силен, здрав разум, спроведување на заштита на потрошувачите барања за да се обезбеди нејзиното продолжение раст и успех." Eccles рече дека ваквите заштита ќе вклучуваат возраст и локација за верификација, сегрегација на играчот на финансиски средства од сајтови' оперативен капитал, заштита на податоците, трети лица ревизии и "мерки за заштита од употреба на комерцијален натпревар информации," вториот објект е одраз на DraftKings' податоци течење контроверзии што предизвика овој месец медиумски хранење бес на DFS казино што вика мојот пријател. Eccles рече некои "умни, но тешко предлози" се појавуваат во државата законодавните тела дека тој верува дека ќе служи како "основа за разумно регулирање на фантазијата спортската индустрија." Двете FanDuel и DraftKings имаат јавно поддржани оваа недела е предлог од страна на државата Илиноис Rep. Мајк Zalewski да бараат DFS оператори да се придржуваат до одредени "потрошувачките права", додека sparing истите да бидат етикетирани како коцкање бизниси и се оданочуваат согласно со тоа, како Пенсилванија е предложен казино можете да платите со телефонска сметка. Eccles, исто така, турка назад против "некои законодавци" кој е тој тврди дека биле "бараат да се забрани [играчи'] право да се игра фантазија спорт како што знаете тоа." Во прилог на пратениците, постојат голем број на држави и федералниот закон enforcers во моментов истражување на DFS индустрија и Eccles праша FanDuel е играчите да се потпише петиција "за да ве потсети функционери како длабока и широка поддршка за фантазија спорт е низ целата земја." МАСАЧУСЕТС ПРЕТРЕС ЗЕМА ЦЕЛТА НА DFS четврток, исто така, видов отворен состанок на Масачусетс Игри Комисија (MGC) адреса на DFS контроверзии, прва таква државно ниво и испитување на индустријата.Масачусетс' јавниот обвинител има изјавено дека таа верува дека DFS оператори не се крши било државните закони, но тие се, исто така, не обрнувајќи данок на нивните приходи и некои државни pols би сакале да видат дека се промени. MGC претседател Стивен Крозби најави на почетокот дека MGC не беше на донесување на одлуки на политичките прашања.На MGC би можел да понуди увид во тоа дали или не DFS треба да бидат регулирани но законодавците ќе мора да се направи последниот повик.Крозби сугерираше дека MGC е потребно за да ја видите DFS во "филозофска смисла," јас.e.не DFS бараат свој пропис кога државата веќе има закони за заштита на потрошувачите. MGC персоналот правобранител Џастин Stempeck истакна дека немаше ништо во Масачусетс' регулаторни или обичајно право историја, што навистина исти DFS' стапало. Stempeck рекоа дека јаз во дефинирањето на она што е и не е некоја 'бет" според државните закони, но се верува на државата обложување базен закон "имале потенцијал да се применуваат" да DFS.Комесарот Enrique Zuniga го погоди повеќето emphatic на ѕвонење за наметнување на прописите за DFS, велејќи дека имало "доволно сличностите" на други форми на коцкање да се гарантира интервенција. Zuniga исто така, се прашував зошто државата забранува секој под 21 години од коцкање во казино додека DFS оператори' исклучување беше 18 години, и зошто не можете да го користите кредитна картичка за DFS додека опција не е достапна на државата казина казино можете да добиете на 18. Zuniga исто така waded во 'вештина игра' аргумент, предупредување дека под претпоставка дека DFS не е коцкање поради неговата наводна потпирање на вештина може да доведе до несакани последици по линија како нови форми на коцкање се обиделе да го искористат вештина дупка.Комесарот Брус Stebbins изрази загриженост во текот на недостаток на официјална жалба процесот на главната DFS сајтови, како и фактот дека сајтови' условите забрането играчи од ангажирање во наставата акција тужби.Комесарот Џејмс McHugh, кој е доставен долга преамбула на НАС онлајн коцкање пејзаж, верува дека "секое возило од кои многу пари може да биде префрлена" помеѓу поединци потребен надзор од страна на надворешен тело.Како и со коцкање и хартии од вредност за тргување закони, McHugh рече дека тоа е од суштинско значење за да се промовира доверба на потрошувачите со обезбедување дека интегритетот на процесот е legit. Commisioner Gayle Камерон поврзани со нејзините искуства посетување на последните игри конференции на кои DFS беше дискутирано во должина, и рече дека таа дошла далеку "сигурно убедена" дека DFS бара регулатива.Свесен дека DraftKings е со седиште во Бостон, Крозби предупреди дека наметнувањето на нови DFS даноци и такси кои би можеле да "kibosh" на DFS сектор "од несреќа." Но, Крозби, исто така, предупреди дека Масачусетс' новиот казино licensees имал право да се седне на маса додека оваа дискусија продолжи да се обезбеди државата не беше промена на конкурентни правилата на патот по фактот.На MGC нема да намера да преземе било каков вид на гласање во четвртокот и најдобар Крозби би можел да понуди беше да укажам составувањето на тимот од експерти за проучување на прашањето.Крозби сака да се произведе бела хартија што ќе им даде на законодавците правото прашања да ве прашам, тогаш нека законодавците им обезбеди на своите одговори.Крозби, рече тој верува дека оваа бела книга може да се состави во рамките на "многу мал број на недели." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино во biloxi мисисипи телефонски број.