како да се вклопуваат ddr3 ram меморија во ddr2 слот

награди змеј потрагата xi казино вреди

Борејќи социјална гејмерите Zynga имаат burnished нивните вистински пари онлајн коцкање се надева дека со стекнување на играта студио Шунката и Кул Лаборатории.Чикаго-базирани Шунката била основана од страна на поранешни Меѓународни Игра Технологија (IGT) доведе дизајнер Џо Kaminkow, човек Строго Слотови Магазин наречен еден од 10 највлијателни луѓе во историјата на слотови.Условите од договорот не се откриени, но Kaminkow ќе продолжи да работи со Ауси игри уред создателот Aristocrat Одмор, кој најмен Kaminkow во февруари како свој виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Играта Развој како да се вклопуваат ddr3 ram меморија во ddr2 слот. Zynga главен приходи службеник Бери Cottle изјави дека Шунката е 40-члениот тим што беше во право куп да им помогне на Zynga "се донесе чувството да се биде на казино подот и возбудата на притискање на голем џекпот право да играчи, секаде каде што тие играат." Kaminkow рече Плашлив носи "одреден квалитет во игра за развој на социјалната казино жанр" и е горд да биде дел од Zynga семејство.Се надеваме дека оваа аквизиција служи Zynga подобро од минатата година е $180m стекнување на OMGPOP, што Zynga ефикасно напиша надвор во текот на последната цена-сечење мерки објавен претходно овој месец.Во другите социјални казино вести, IGT најави својата социјална казино изданок DoubleDown Казино сега ќе биде достапна преку Playphone Inc.'s мобилен социјални игри мрежа, која веќе ги вклучува во куќата игри како Мафија блек џек награди змеј потрагата xi казино листа.

Playphone, исто така, има се занимава во место со водечките Северна Америка мобилни оператори, вклучувајќи и Verizon, AT&T и Роџерс, како и неодамнешните тај-up со Claro телеком групацијата во Бразил. IGT ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Глобал Маркетинг Јован Clelland рече дека се справи создаден "frictionless пристап на игра" за DoubleDown играчи, додека Playphone извршен ДИРЕКТОР Рон Czerny нарекува договор "природно се вклопуваат." DoubleDown ги прошири своите јазични хоризонти со додавање на француски, германски и шпански јазик верзии на популарни друштвени игри нудат, и италијански производ е закажана за ослободување подоцна оваа година листа на казино награди змеј потрагата xi.

IGT Интерактивни Група извршниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Роберт Melendres рече дека целта беше да се понуди играчи од целиот свет, "all-inclusive место каде што може да играат игри на својот мајчин јазик." Социјална игра облека Кралот – творците на über-популарни Кенди Здроби Сага – е, наводно планирање на иницијална јавна понуда награди змеј потрагата xi казино вреди. The Wall Street Journal пријавени претходно оваа недела дека Кралот се обидел до инвестициски банкари да се првично компанијата за неговите јавни пазарот деби, иако Крал, портпарол само ќе кажам дека додека ИПО остана "опција за иднината, ние не би ја коментира кога ние би можеле да се разгледа правење на таква одлука." Кралот го мачеше да го повтори својот Кенди Здроби успех, што доведува до загриженост дека ИПО ќе страдаат истата судбина како Zynga, која има барака 70% од неговата вредност, бидејќи нејзиниот пазар деби.Конечно, Њујорк-базирани софтверски облека Висок 5 Игри е постигнат договор за да се здобијат со игри инвеститорот Electrotank.Висок 5 извршен ДИРЕКТОР Ентони Пејачот рече дека договорот ќе "да се зајакне и да се финализира" неговата компанија играта на серверот платформа, со тоа што играта содржини достапни за двете социјална казино и вистински пари игри сајтови.Двете компании веќе работеле заедно за да ја реформатирате некои од Висок 5 е земја-базирани слот наслови за социјални игри цели, и Electrotank извршен ДИРЕКТОР Мајкл Злато, рече тој беше "возбуден за да види што двете компании може да се направи заедно" calphalon 4 слот нерѓосувачки челик toaster. Electrobank вработените ќе се апсорбира во Висока 5 е редови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.