ќе аллах прости ми за коцкање

far cry 3 покер локации

Луизијана Државата Законодавната власт влегува нејзиниот последен ден на 2019 сесија со пратениците се уште се обидуваат да работат на начин да се легализира спортско обложување во државата.Сепак, обидите да се стори тоа може да ја загрози фантазија спорт законодавство во процесот.Претставничкиот дом и Сенатот лидери доделен на членовите на комисијата во среда попладне да чекан од разликите на тела имаат во Куќа Бил 459 ќе аллах прости ми за коцкање. Законот, спонзорирана од страна на државните Rep. Кирк Talbot (R-Реката Риџ), првично се фокусираше на регулаторната рамка потребни за фантазија спорт вршителите на услуги да дејствува во државата.Законодавството е потребно по гласачите низ државата одобрен на референдум минатиот ноември во 47 64 парохии.Државниот Сенат, иако, додаде одредбите кога поминале бил во понеделникот дека ќе ја легализира спортско обложување во државата.Тоа е направено по државна Куќа Appropriations Комитет крајот на минатиот месец shelved на Сенатот бил на спортски обложувања.Во вторникот, Домот отфрли Сенатот вметнување од 97-0 маргина, поставување на потребата за конференцијата одбор.Членовите на комитетот ги вклучуваат Talbot и државата Сен ќе хартија id работа во казино. Danny Martiny (R-Metairie), водечки предлагачот на спортско обложување законодавство.Шест-член комитет има малку време за да работат на решение како законодавната власт мора да adjourn од 6 часот КТ во четвртокот.Политички акционен комитет постави за да се поддржуваат легализација на фантазија спорт во државата отиде на последната минута им помогнам да ги убеди пратениците да го спаси прописи.На ПОК е предност е да се задржи потребни фантазија спорт законодавство надвор од спортско обложување дебата.Правичност за Фантазија Спорт Луизијана отиде на социјалните медиуми за да ги охрабри луѓето да се поврзеш пратениците.Покрај тоа, организацијата излегоа на Твитер да направите некои специфични правни основи на членовите на конференцијата одбор.Тоа, исто така, започна дигитални и радио реклами во надеж за спасување на сметка Еј Сен. @dmartiny2011, повеќе од 69% од вашата област гласаа да се игра фантазија спорт," групата испратени во една порака до Martiny. "Ве молам застанете со нив и однапред фантазија спорт законодавство." Talbot им кажал на новинарите дека тој не се поддржи tacking на спортски обложување на неговата сметка.Ако прописи не помине на законодавната власт во оваа сесија, тоа би значело такви провајдери како DraftKings и FanDuel ќе мора да почека уште една година пред да нудат игри да играчи во Луизијана. Martiny спонзорирана од Сенатот Бил 153 да се спротивстави на напорите во Мисисипи, кој има спортски обложувања од минатото лето, и Арканзас, која го легализираше обложување спортски, но се уште не почна прифаќање wagers. SB 153 ќе им овозможи на секоја парохија дека има тркачката патека или казино гласаат во ноември на изборите.Законот ќе им овозможи на обложување на двете професионални и катедралната спорт.Сенаторот им кажал на новинарите дека тој верува дека најголем дел во државна поддршка спортско обложување, и тој извика Куќа лидери за derailing неговата сметка.Тој, исто така, не се изразуваат многу оптимизам во врска со шансите за спортско обложување добивање помина во оваа сесија ќе sdxc работа во sd слот. "Тоа е жив," Martiny кажано Застапник.
"Јас не би се каже дека тоа е добро.Тоа е жив." far cry 3 покер локации.