дали dhl ви даде време слот велика британија

казино авенија франсоа леотар frejus

Единаесет WSOP турнир евиденција се скршени.Тие се: • Најголемите Главите-Up турнир награден фонд во историјата ($3,040,000) – Настан #2 • Најголемиот живеат Omaha Високо-Ниски Сплит Турнир во историјата (925 записи) – Настан #3 • Најголемиот живеат Шест Раце турнир во покер историјата (1,920 записи) – Настан #10 • Најголемите Двојка-да-Седум турнир награден фонд во историјата ($1,184,400) – Настан #16 • Најголемиот живеат $1,500 buy-in No-Limit Hold 'em турнир во историјата со еден ден start (3,157 записи) – Настан #18 • Најголемиот живеат $1,000 buy-in No-Limit Hold' em турнир во историјата со еден ден start (3,175 записи) – Настан #20 • Најголемиот последователни дена почнувајќи областа големини во покер историја (во комбинација 6,332 записи) – Настан #18 Настан #20 • Најголемата телевизија во Тенџере да се Ограничи Omaha турнир во покер историјата (1,071 записи) – Настан #22 • Најголемиот Лед-Играта (Осум Игра Микс) во покер историјата (489 записи) – Настан #23 • Најголемиот Постарите покер турнир во историјата (3,752 записи) – Настан #30 • Најголемиот живеат $1,000 No-Limit Hold ' em турнир во историјата со еден ден start – Настан #30 (паузи рекорд основана во Случај #20) Овие нови присуство и парите евиденција доаѓаат само една година по 2010 WSOP ужива од година-over-година на присуство на раст од 20 проценти и да го поставите евиденција за девет од најголемите 17 телевизија во покер турнири во историјата.Тоа е, исто така, вреди да се напомене дека овие телевизија турнир евиденција не се само WSOP поврзани.Всушност, тие се најголемите turnouts за било покер турнир во светот – било кога. "Ние се смири повторно со неверојатна одѕив на гласачите од играчи од целиот свет," рече WSOP Извршен Директор Парти Стјуарт. "Тоа е еден рекорд-поставување на лето досега во 2011 година и ние сме убедени дека ќе продолжи преку времетраењето на турнирот." Во прилог на официјалната WSOP златна нараквица настани, сите други покер поврзани со бизнис се соочува со огромна двојно-цифрен раст, како и.Година до денес, 79,166 записи биле снимени. WSOP страна акција, која се однесува на сите не-хривнија настани, вклучувајќи и парични игри, еден-на маса-сателити, мега-сателити и дневни deepstack турнири — се до 45 проценти од година-over-година.Парични игри привлекоа нон-стоп акција кој 96 живеат покер маси исполнет до капацитет.Паричните игри понудени опсег од $1-$2 ролетни сите на патот до високо-удели конкуренција, вклучувајќи Без Ограничување со ролетни во $1,000/$2,000 дали dhl ви даде време слот велика британија.

Штип-Граница Omaha, игра на растечката популарност е генерирање на повеќе од 20 маси се шири во исто време.Ова го прави за веројатно најголемата концентрација на Pot-Граница Omaha акција каде било во историјата.Дополнително, на WSOP се шири на повеќе од 150 сателит турнири дневно во текот на 42нд годишен настан.Овој сегмент е до 18 отсто во однос на минатата година дали dhl даде испорака слотови велика британија. (Забелешка: сателитска турнир е пониска купи-во случај чија награда е влегување во поголем купи-во случај).Мега-сателити биле особено силни, редовно доделување голем број на седишта по настан и да им помогне хранат поголем купи-во хривнија настани.Конечно, Рио е понуда на ниско купи-во, еден ден покер турнири наречен "Секојдневно Deepstacks" биле најпрометните на сите настани од година-over-година.Играчи кои секојдневно 2 часот турнири со $235 купи-во редовно гледаат 800-плус играч полиња и прво место награди во $30,000-40,000 опсег.Три Дневни Deepstack турнири се случува, во 2 часот, 4 часот и 6 часот и сите се гледаат нагло се зголемува.Овие турнири се продолжи преку јули 16.Турнир Директор Џек Effel објасни, "Тоа е една работа да се планираат и да се подготви за да се приспособат на толку голем број на луѓе на дневна основа, но тоа е навистина неверојатно чувство за да се види сето тоа се расплетува пред вашите очи како сме сведоци на WSOP во 2011 година казино avenue du стад де франс. Ние сме благодарни за секој е трпение во текот и сакам да се заблагодарам на играчи кои се појавија досега.Ние со нетрпение очекуваме да се поздрави уште повеќе играчи, кои се уште се уште да ги направат своите 2011 WSOP деби." Во петок, 18 јуни, на WSOP седна 5,946 играчи за различни покер турнири закажани за тој ден – најголем број на играчи некогаш влегол во еден ден во живо покер историја.Вкупно 408 покер маси се во употреба во Рио ова лето за време на WSOP.И покрај најголемата концентрација на покер маси на едно време каде било во историјата, на неколку дена побарувачката има outstripped снабдување поради невиден број на играчи спуштајќи се по Рио.Заедно со сите покер акција, некои извонредни доброволна работа се врши, како и.Покер играчи се собира зад "Лоши Победи на Ракот" иницијатива, каде еден процент од сите покер добивки се залагал да официјалниот WSOP добротворни цели: на Невада Cancer Institute и Спречување на Рак на Фондацијата.Нова Лошо Победи на Рак Семинар Серија обезбедува бесплатни семинари од добро познати покер играчи, кои се веќе доби многу внимание и позитивни критики.Семинарите се одржуваат за време на викендот претпладневните часови во текот на WSOP.Во прилог на обезбедување стратешки корисни совети за многу играчи и фанови на играта, семинари, исто така, да помогне да се подигне свеста на Лошо Победи на Рак иницијатива.ЗА WSOP На Светската Серија на Покер (WSOP) е најголемиот, најбогатите и најпрестижните музички настан во светот доделување милиони долари во парите и престижната златна нараквица, глобално призната како спорт е врвот награда.Кој сеопфатна чеша на турнири во секој голем покер варијации, WSOP е покер е најдолгата работи турнир во светот, која датира уште од 1970 година.

Во 2010 година, настанот привлече 72,966 учесници од 117 различни земји на Рио во Лас Вегас и доделени над $187 милиони денари во награди.За повеќе информации за Светската Серија на Покер, ве молиме посетете ја www казино авенија франсоа леотар frejus. WSOP.com. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино avenue des pupilles aurillac.