она што носи среќа во коцкање

најдобрите казино страници на интернет

Како bookmakers во Велика Британија се подготвуваат да се прилагодат на тешките нови коцкање прописи, еден од најголемите оператори – Вилијам Хил – рече дека тој можеби ќе треба да се затвори како многу како 40% од своите продавници, повикувајќи се стравови, тие веќе нема да биде профитабилно да се кандидира.На 1 април, 2019, новиот закон влегува во сила што забрана максималниот удел играчот може да ги стави на фиксна-шансите обложување терминал (FOBT) за да £2, надолу од £100.
Овој потег, кој се покажа многу контроверзна во рамките на коцкање индустрија, е добредојдена се движат од коцкање реформа campaigners – но оператори страв тоа би можело да се стави илјадници луѓе од работа, како продавници низ државата се затвори.Во времето на пишување постојат приближно од 2300 Вилијам Хил продавници низ земјата (изработка на еден оператор на земјата за најголемите работодавачи), и како и многумина 4,500 работни места може да се намали.Законодавството се очекува да чини компанија колку што £100 секоја година – и ова неодамна беше објавен во писмо до акционерите.Што Се Фиксни Шансите Обложување Терминали и Зошто Се Тие Толку Контроверзен?Википедија државата:'Фиксна шансите обложување терминал (FOBT) (се изговара "фоб"-"T" (T како во буква Т, фоб како во зборот фоб)) е вид на електронски слот машина обично се наоѓаат во обложување продавници во Обединетото Кралство и воведен во 2001 година. На краевите им овозможи на играчите да се обложи на исходот на разни игри и настани кои имаат фиксни коефициенти, со теоретски процент се вратите на плеерот (RTP) се прикажани на машина со закон.Како и сите казино игри, "дом" (јас.e.обложување продавница) има вграден-во предност.Обично, слот машина FOBTs имаат RTP од 90% до 94% во зависност од избраниот прашање, и стандардни рулет FOBTs има долгорочни просечни RTP од 97%.'Машините биле обвинети за олеснување на проблемот коцкање низ велика БРИТАНИЈА, со многу синхронизирањето нив 'крек и кокаин на коцкање", а машините се рече да го уништи животот на луѓето горе и долу на земјата она што носи среќа во коцкање. Politicshome проценува дека дури 43% од FOBT играчи покажуваат знаци на проблемот коцкање:'Со оглед 43% од FOBT корисници се или проблем или ризик коцкари, и 230,000 FOBT сесии во една година резултираше со загуба од повеќе од £1000, тоа е изненадување, владата одлучи да ги намали ограничувањето за да £2 за да ги "намали ризикот од коцкање поврзани со штета", во кој тие сметаат дека е потребно да се "намали потенцијалот за големи загуби на" штета "играчи и заедници" она што блек џек треба да го користам osrs. Bookmakers, вклучувајќи ги Вилијам Хил биле свесни за претстојната промени за време и букмејкер е пронајден, минатата година, да се дистрибуира внатрешен меморандум осигурување дека работниците се погрижи да го извести играчи максималниот удел е уште £100.Тоа гласи: "Следниве минатата недела ажурирање од Владата во однос на нивната намера за да се намали staking граници она што блек џек да се користи osrs. .имавме омекнување во нашата вкупно игри перформансите на машината и јас сум загрижен ова е затоа што многу можат да веруваат дека границите се веќе во место.Ние уште не се знае кога [долната граница] ќе биде . .Затоа, ве молиме да се свесни нема промена на тековната максимална удел од £100 и ако соодветно се осигура дека вашите клиенти се свесни за овој факт, па тие можат да продолжат да уживаат играјќи гејмерски машини, како што е случај во моментов."Дали овој потег ќе резултираат со масовно затворање на продавница низ земјата останува да се види, но едно е јасно, а тоа е фактот дека новите прописи ќе се обидеме да ги промените работите во велика БРИТАНИЈА драматично.Дали индустријата се прилагодува, и обновува, е друга работа.Алекс е 26-годишниот писател од Брајтон, во велика БРИТАНИЈА, и за изминативе 8 години, тој е работено со голем број на компании, креирање на содржина за блогови, вести статии, и повеќе.Додека Алекс има напишано на широк спектар на теми, неговата специјалност е онлајн коцкање – индустриски тој е и страстни, и искусни во.Има ужива коцкање за над 7 години, Алекс е огромен фан на видео слотови, и наведува NetEnt, Голема Време Игри на среќа, Thunderkick, и Quickspin како неговите омилени услуги.Темите тој пишува за се различни, но тој не сака ништо повеќе отколку старите добри слот преглед (тој е напишано над 1.000 слот за коментарите во неговата кариера), и тој, исто така ужива пишување во-длабочината на коцкање водичи, заедно со казино коментарите.Во своето слободно време, Алекс ужива свирење гитара, и е само-прогласен за хорор филм удар. најдобрите казино страници на интернет.