малком во средина покер 2

казино нова шкотска вклучена halifax

НИ на интернет и телевизија tourney покер про bests влез на листата од пеколот може да се каже дека на 77-силна влез листа за Светската Серија на Покер настан 29 беше hellishly добро населен со некои од најопасните професионални играчи во играта како Ник Schulman, Џорџ Danzer, Брајан Хестингс, Џејсон Mercier, Antonio Esfandiari, Џон Monnette, Ден Смит, Ерик Seidel, Џон Тарнер, Eli Elezra, Павле Volpe.. малком во средина покер 2. и евентуално победник, интернет и телевизија турнир аце Павле Galfond (30).На конечната табела на $10,000 купи-во NL 2-7 Нерешено Lowball конкуренција сам имаше поплава од тешки победник хривнија носители, сите намера за грабање на најголемиот дел од $723,800 наградата басен.Во тој момент Galfond беше една на долниот купишта околу маса, но покажа талент во surmounting дека пречка – и фактот дека ова не е негов најсилен играта – за да ја внесете глави против Ник Schulman, макар и на 3: 1 чип штета малком во средина покер 2 фрлија. Schulman е сериозен предизвик дури и без голем чип води; тој е експерт во жанрот и два пати крунисан шампион во овој настан во 2009 и 2012 година, но Galfond изведена извонреден дојде назад за да на крајот се јават на чип предност целосно и елиминирање на Schulman малком во средина индискиот казино. Galfond е награда беше $224,383 првата награда и неговиот втор WSOP победник е хривнија по седум година јаз – неговата прва беше во PLO tourney назад во 2008 година.Други конечна табела плати дена беа:2 Ник Schulman $138,6653 Дан Смит $87,8984 Ерик Seidel $59,5325 Jon Тарнер $42,2986 Eli Elezra $31,463 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година казино нова шкотска вклучена halifax. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино нова шкотска вклучена часа.