Warum gilt онлајн казино nur schleswig holstein

се игра бесплатно онлајн покер

Слава на финансиски советник кој прогласи стечај на казино оператор Цезар Забава да биде "како играње три-димензионални шах blindfolded." Кратко време по Божиќ, Цезар најави дека имаше убеден 39% на својата прва-залог на доверители да го одобри својот план да се подели на долгот-ладен Цезар Забава Оперативни Ко warum gilt онлајн казино nur schleswig holstein. (CEOC) во два ентитета: едниот да работат на своите казина и друг за да се сопственици на земјиштето на кое тие компании застане.Но, Цезар потреби на најмалку 60% од највисоко ниво на доверители да се регистрирате за да планот на компанијата објавен во средината на декември, и тоа само до Јануари warum ist онлајн казино nur schleswig holstein. 12 за да се добие одмор на одборот.Извори Блумберг изјави дека Цезар оттогаш bumped дека бројот од над 50%, но сега група држи $1.6 б на Цезар "првиот-залог белешки го видел можност во Цезар' криза и бара повеќе пари во замена за потпишување на испрекинатата линија.Мојот Чи Да, адвокат на Debevoise & Plimpton LLP, вели дека инвеститорите таа претставува "се мотивирани преку подобрување на обнова за првиот-залог обврзници." Цезар' план ќе им даде првиот-залог на доверители 93.8¢ на доларот, но Да е клиенти сакаат целосна 100 warum kann man онлајн казино nur во schleswig holstein. Некои од Да е клиенти, исто така се одржи Цезар христово-залог обврзници, кој се очекува да биде исплатен во само дел од нивната вредност се игра бесплатно онлајн покер. CREDIT DEFAULT ЈАЖЕ-А-НАРКОТИК во Меѓувреме, Меѓународната Размена и Деривати Асоцијација (ISDA) се уште се обидува да утврди дали да предизвика $26.9 б вредност на кредитна стандардно свопови разни инвеститори се направени на Цезар default.Некои од овие инвеститори веруваат дека Цезар официјално бил во задоцнување, откако "избираат да не плаќаат" a $225m интерес полнење на својата втора-залог обврзници во декември и затоа сакаат плаќање на нивните чекори.15-фирма панел падна две гласови помалку од бројот е потребно да се отфрли тврдењето, па арбитражен панел составен од три независни трети лица професионалци сега ќе одлучи за ова прашање.Прашање е двојно комплицирана од фактот дека некои од компаниите држи Цезар' долг – вклучувајќи го и Елиот Управување Корп, кој е потпишан на Цезар' преструктуирање план – се верува дека се земени размена на Цезар.Ако размена се предизвикани, максимална исплата ќе биде $1.7 б по преклопувањето на занаети се изнесува.ЦЕЗАР СПОЈУВАЊЕ КЛАСА АКЦИЈА АДВОКАТИ БАРААТ ПОВЕЌЕ ФАКЕЛИ, PITCHFORKS Конечно, класа акција одговараат е пуштен во употреба за да протестираат против спојување на Цезар Стекнување Корп (CACQ) со Цезар Забава Корп (КЕК).Непосредно пред Божиќ, ЦИК) објави дека беше reacquiring CACQ, кои му откачи исклучи само на годината пред тоа.Дека многу контроверзна spinoff е предмет на бројни тужби, како лути инвеститори се жалат дека Цезар беше cleaving во близина на нејзиниот повеќе профитабилни својства од CEOC – вклучувајќи ги нејзините интерактивни поделба – да ги заштити нив од неизбежен банкрот.Сега CACQ инвеститори се жалат дека тие мислеа дека го добиваат во кревет со топла малку профит машина и се во голема мера се потресени да се разбудите веднаш до Цезар " надуени тело.Хартии од вредност закон фирма Andrews & Спрингер е опишано на спојување како "само наменети да се одржи CEOC во подобра позиција за да ги реструктуира своите $18.4 б долг оптоварување во рамките на подготовките за стечај." На адвокати се нудат своите услуги на кои било други оштетениот CACQ инвеститори кои се уште не се добиени правно застапување.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre игра бесплатно покер и победа вистински пари.