најновите вести на казино отвори

она што е џеб квинс во покер

Оваа статија е надграден за да вклучува цитати од Blockchain Покер тим.Онлајн коцкање оператори можат да погледнеме еден пример на веб-сајт свртуваат кон cryptocurrencies како одлична опција за плаќање.

Blockchain Покер нуди No Limit Texas Hold ' em готовина игра покер маси, и оваа недела објавија дека го започна прифаќаат Bitcoin SV (BSV) за депозити и повлекувања.Сајтот е околу од 2015 година, а почна со прифаќањето Bitcoin Core (BTC), со намера да се покаже на светот дека Bitcoin може да има вистински апликации.Тие потоа се префрли на Bitcoin Пари (BCHABC) во јули 2018, бидејќи BTC беше добивање backlogged од голем сообраќај, предизвикува високи трошоци и забавување на трансакции.Тие објавен на 4 февруари дека тие сега поддршка BSV.По ноември тешко вилушка што видов BSV раѓа како оригиналниот Bitcoin, Blockchain Покер зеде став дека тие ќе се чека од вилушка да видиме што се случило со двете cryptos.Тие додаваат BSV на нивните патоказ неодамна, и ни кажа за движење, "Ние знаевме дека ние се случува да се овозможи пристап до постојните BSV средства надвор од портата, но сакав да поминат некое време разгледување насока на платформата како и да се соберат заедница повратни информации." Предностите на користење на BSV линија до уредно со Blockchain Покер целите.Тие, рече, "Ние одлучи минатата година, дека ние би го додадете само поддршка за валути кои ни дозволуваат да се исполни нашата првична цел на градење на најдобри покер платформа е можно и BSV ги исполнува тој услов.На BSV мрежа обезбедува потенцијал за проширување на синџир карактеристики кои едноставно не е можно на BTC." Пријавувањето е толку лесно како во посета на сајтот, поставување корисничко име и лозинка, и да седнат на маса.Ако сте нови на Bitcoin, Blockchain Покер ќе забележиш дека 100 satoshis (секоја satoshi е сто millionth на една Bitcoin) за да се добие што започна.Јас се обиделе BSV на маса, и да имаше некој да се игра рок од неколку минути да седнат најновите вести на казино отвори. BTC маси обично имаат мал број на играчи, како и.На сајтот има многу амбициозни цели за следните неколку години.Според нивните патоказ, сингл и мулти-табела турнири треба да се доаѓа некаде овој квартал.Подоцна оваа година, тие планираат да се интегрираат provable правичноста во нивните довлечкаа, дозволувајќи им на играчите да ја потврди легитимноста на играта.Тие се надеваат да исто така да додадете други варијанти на покер, како Limit Hold ' em и Pot Limit Omaha, од некаде во 2020 година најновите вести за слот машини.

Сајт сопственици пост често да се Reddit, и нивната љубов на cryptocurrencies е јасно.Тие велат дека во еден пост, "целта е да се качи како многу нови луѓе во крипто што е можно.Ако ние правиме добра работа, решавање на еден проблем ќе се реши со други." Со прифаќањето cryptocurrencies како BSV, Blockchain Покер е искористување на сечење од middleman она што е џеб кралевите во покер. By не мора да се справи со трети лица за плаќање на услуги, тие се за сечење од непотребни трошоци, додека одржувањето на исклучително брзо безбедно и сигурно трансакции.На Blockchain Покер тим очекува BSV ќе биде уште еден голем плус за своите играчи.

"Ние сме BSV еднаква можност да ни помогне да се качи како многу нови луѓе во Bitcoin простор, како е можно и ние може само да го направите тоа со поддршка на валути кои ни овозможи да се обезбеди најдобри можни искуства," велат тие.Многу како Phun.io, Blockchain Покер е докажување на светот дека може да се кандидира успешна сајт, примајќи ништо, но cryptocurrency како опција за плаќање.Сега дека тие имаат BSV, тие може да се очекува бизнис за да ги собереш.Како еден фан, рече на Твитер, "ви благодариме за поддршка BSV вистински Bitcoin!" Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е џеб квинс во покер.