енергија казино добредојдовте бонус кодот

tempat џуди покер ди џакарта

Цената на акциите на Макао е топ шест казина падна за 40%, во просек, од јуни, предизвика загриженост за намалување на VIP коцкање.Месечна бруто игри приходи (GGR) за Макао казина зголемување на година на година во септември – но само со 3% да MOP21.95bn ($2.72 bn).Регионот е казина беа погодени од Тајфунот Mangkhut минатиот месец, иако растот се уште не успеа да одговара прилагоди прогнози сметководство за природна катастрофа.Потоа, некои аналитичари сметаат трговија тензии и зголемување на регулација одржување на ВИП клиенти далеку од Макао е казина.Свеж операција против перењето пари се започна од минатата недела и произведени 12 апсења, со две од оние кои беа уапсени лишени од слобода.Нападот беше во согласност со анти-корупцијата кампања Кина Претседателот Xi Jinping доведе бидејќи 2013.И покрај септември е бавен раст, сепак, тоа беше уште на Макао казино индустријата 26 последователни месечни година-на-годишна добивка.Повисока стапка на раст се предвидува во октомври, минатата година е највисок месец за GGR (MOP26.63bn). енергија казино добредојдовте бонус кодот.