четирите ветрови казино центар за вработување нови бивол mi

кога ќе се отвори бидат достапни на tesco

"Милијарди Долари Купувачот" ќе се приклучат CNBC s line-up на премиерот време емисии, вклучувајќи ги и "Ајкула Резервоарот," "Профит" и "Ресторан Startup." Тоа е јасно како дел од програмата ќе се вклучи Златна Грутка.Но, тоа нема да биде прв пат на Fremont Улица хотел-казино има исполнето телевизиски светла.Стив Wynn снима серија на хумористични рекламни спотови во 1980-тите со Френк Синатра.Во еден сегмент, еден младешки Дин кажано Синатра тој "трчаше ова место", на кои entertainer стигна во својот џеб, лупено исклучи некои записи, ги предаде за да Дин и рече: "Видете дека јас се добие доволно крпи." Dot-com милионери Тим Постер и Томас Breitling се појави во краток век Телевизија Fox реалноста серија "Казино" по купувањето на одморалиште и нејзината сестра сопственост во Laughlin од MGM Места Меѓународниот во 2004 година за $215 милиони денари.Шоуто центриран околу своите напори да го оживее Златна Грутка.Шоуто траеше три епизоди пред тоа беше откажан поради лошите оценки.На unaired епизоди беа прикажани на малку-гледавме реалноста телевизиски канал.На крајот на Тери Lanni, MGM е претседател во текот на три години компанијата во сопственост на Златна Грутка, за да се избегне телевизиски центарот на вниманието.

Fertitta ќе ви понудат совети и им помогнам на компании да ги подобрат.На крајот на секоја епизода, тој ќе се одлучи кој компанијата добива игра-промена на нарачката од Landry ' s за нивниот производ четирите ветрови казино центар за вработување нови бивол mi. "Ние доведе многу добро," Fertitta рече четирите ветрови казино ess најава.

Landry ' s додава нов хотел кула од центарот на градот сопственост и други погодности, како што се 200,000-галон ајкула резервоарот.На Laughlin казино е исчистени.И двете својства примени ресторани од Landry е колекција. Fertitta на шоу е повеќе за неговиот бизнис инстинкти отколку на хотел-казино.Џим Ackerman, извршен продуцент за CNBC, рече дека мрежа публика сака програмирање "дека нурка во светот на малите бизниси и на слави на Американскиот сон." Fertitta, еден братучед на Fertitta семејство, кој ги контролира Станица Казина, некои работи на нацијата најпознатите ресторани, вклучувајќи Landry ' s Морски плодови, Столб на Домот, Saltgrass Бифтек Куќа, Bubba Gump Ракчиња Co., Тврдат Скокач, Morton е Steakhouse, McCormick & Schmick е, mastro нема е, и дождовни Шуми Кафе.Златна Грутка е раст приказна за Landry ' s, кој има пет хотел-казина работат под брендот кога ќе слот машини се отвори во илиноис 2021. CNBC објави овој месец Fertitta ќе учествуваат во "Милијарди Долари Купувачот," реалност телевизиски серии кои premieres во крајот на Март, на финансиски вести мрежа. Fertitta исто така е сопственик на јахта Boardwalk, а 164-нога, три-ниво брод.Марина во Златна Грутка Biloxi беше проширена за да се приспособат на јахта — именуван за Landry ' s Kemah Boardwalk забавен комплекс.Повеќето од ресторан брендови контролирани од страна на Landry ' s дојде преку стекнување кога ќе се отвори бидат достапни на tesco.