што да се земе слики на за казино heist

како да се најде loosest слот машини

Комисијата е дозволено унапредување на онлајн покер сметка во Калифорнија.Собранието Невладина Организација (ОДИ) Комисијата гласаше едногласно за AB 431 да преминете на следното законодавна чекор.Законот, кој беше воведен од страна ОДАТ Одбор Претседател Адам Сива во февруари, е првиот од ваков вид да се примени комисија претрес во Калифорнија и сега може да се пресели надвор од ОДЕТЕ Комитет.Некои последната минута беа извршени измени и дополнувања на законот, кои предизвикаа најголемиот дел од оние кои беа во опозиција на законот, како што Pechanga Бенд на Luiseno Индијанци и Agua Caliente Бенд на Cahuilla Индијанците, за промена на нивниот став од противат на neutral што да се земе слики на за казино heist. Pechanga претседател Марк Macarro се вели во соопштението однос на слухот (објавен од страна на Онлајн Покер Извештај): "Ние со нетрпение очекуваме да значаен процес и утврдувањето на сеопфатна законска регулатива во која ќе се почитува Калифорнија долгиот јавна политика на ограничени игри, ги заштитува децата и на ранливите, создава работни места, обезбедува дополнителни приходи за Државата, и ги штити потрошувачите и интегритетот на индустријата за игри од организации кои не се и да имаат не се почитува U што да правите фотографии на казино heist.
закон." Уште три расправи по прашањето на онлајн покер во државата се закажани да се одржи подоцна оваа година.Третиот на овие рочишта, на 8 јули, кој ќе ги покрие AB 9 и AB 167, посебно онлајн покер записи tabled од Assemblymen Мајк Gatto и Reginald Џонс-Sawyer соодветно, наводно, е претрес каде завршна сметка може да се појават од процесот. што да студија за покер.