Betway казино без депозит бонус

не покер дилер направи добри пари

Sainsbury има различни од обезбедување на геолокациски услуги за U betway казино без депозит бонус. "Видов '60 Минути' специјалниот на слабости во 911 услуги можноста за лоцирање на итни повикувачи.". "По D. Правење резервни копии на околу 100 метри од Калифорнија граница во близина на Модата Штекер во Primm, Невада, новинар е конечно во можност да влезете во Светската Серија на Покер апликација за iPhone.Новинарот е тука да ги тестираат точноста на геолокациски услуги се користи од страна на покер апликација за да се обезбеди луѓето физички надвор Невада не можат да пристап на играта betway казино бонус senza deposito. онлајн игри сега палес во споредба со филмската, ТВ и спортски свет.Додека вооружените сили ќе изгледа да биде потенцијално голем пазар за услуги за локација, Sainsbury гледа можност во друга сфера.

СЛЕТУВАЊЕ ПРВ РЕД GeoComply е прв ред валани во од Bally Технологии, кој имал клиентите бараат да одат во живо со online покер во Невада.Компанијата го доби својот пробив кога тоа доби одобрување од страна на Њу Џерси на услугата шест онлајн игри оператори.Наскоро ќе започне проект со MGM Прибегнува кон дозвола покровители да облог на нивните телефони, кога на имотот. WSOP користи геолокација технологија на Ванкувер-базирани GeoComply, 5-годишниот компанија која исто така служи секојдневно фантазија спорт компанија Нацрт Кралевите и MGM Места.Геолокација и возраст идентификација услуги се во срцето на дебатата за легализирање онлајн игри на среќа.Противници се обидоа да се забрани онлајн игри на среќа во дел врз основа на тоа дека ниту технологија е будала-доказ.Новинарот е прв обид да се логирате во WSOP само 10 метри од Калифорнија граница не работат.Новинарот е точната локација не може да се утврди, порака на WSOP рече.Откако новинар е најавен во WSOP, возачот полека го зема него во текот на границата на Primm Лотарија во Калифорнија како тој игра WSOP.Новинарот е во можност да се свитка рака, како тие да стигнат до продавница во Калифорнија.Како тој се обидува да се постави залог на следната рака, додека обиколува продавница, црна кутија се појавува на неговиот екран, halting игра betway казино бонус услови. C., службеници за онлајн лотарија регулатива.
онлајн игри надлежности на други земји и индустрии.Тоа сега блокови околу 100.000 нелегален обид за трансакции еден месец во светот.Од мал број на работници во 2010 година, компанијата се зголеми за да блиску до 60 луѓе со најмалку 50 во технички улоги. GeoComply користи она што се нарекува "мулти-ниво систем на проверки" за да се утврди на некој локација, како на пример IP адреса, GSM, GPS и Wi-Fi позиционирањето.Дејвид Salas, заменик-шеф на одделот за спроведување на поделба на Невада Игри Одбор за Контрола, рече на државата геолокациски услуги имаа своја системи "vetted" за точноста.Нема пријавени случаи на луѓе ќе се најавите во од надвор Невада, Salas рече.Националната Асоцијација на Погодност Продавници, минатото критичар на онлајн игри и геолокациски услуги, не одговори на барањето за коментар.Главниот Извршен Директор Ана Sainsbury основана GeoComply во 2011 година, по консултации Вашингтон, D не покер дилер направи добри пари.