договор или нема договор казино бонус кодот

слободни слотови среќа лејди шарм делукс

Макао казина генерирани бруто приходите од 23 милијарди patacas ($2.87 милијарди долари) минатиот месец, што претставува 23 проценти добивка од ноември 2016 година и се одбележува енклава е 16 директно месец објавување година-over-година, процентот на зголемување.Финансиската статистика јевгени на општ консензус раст од 19 отсто прогнозира од страна на аналитичарите.Акумулирано бруто приходи преку ноември сега е во $30.2 милијарди евра, што далеку ги надминува минатата година $27.8 милијарди евра вкупно, и се одбележува посебните игри на среќа енклава е најдобар учинок бидејќи тоа генерирани $43.9 милијарди долари во 2014 година договор или нема договор казино бонус кодот.

На $2.87 милијарди победи беше Macau е второ најдобро месечни се земе во 2017 договор или нема договор казино демо. Октомври е $3.3 милијарди беше најголемиот месечен се земе во три години.Макао казина overhauled нивните маркетинг стратегии среде три години пад на приходите, како народна Република отиде по ВИП junket компании во делот на Претседателот Xi Jinping антикорупциска кампања.Места почна диверзификација на нивните придонеси кон повеќе на мас пазар преку не-игри атракции како забавен вози, продажба на мало на шопинг, и концерти и спортски настани.Но, бидејќи владата е во близина надзор на патување компании донесување на копното висока ролки на коцкање всушност мека навидум олеснува, Вип се враќаат слободни слотови среќа лари е lobstermania. Suncity Група, Макао најголемите junket оператор дека е соработува со Галакси Забава, рече неодамна дека тоа е гледањето на некој бран во ВИП за бизнис.Како гејминг одморалишта, junkets се менуваат како тие го прават бизнис, и да се стави акцент на активностите далеку од приватниот high roller соби. Suncity беше насловен спонзор на овој месец Macau Grand Prix, домаќин на концерти од страна на Хонг Конг поп ѕвезда Jacky Чеун и Американскиот пејач Џон Легенда, и поздрави 5,000 од своите најдобри клиенти на junket е 10-годишнината партија во Манила почетокот на оваа година.Целта е да се убеди Кинески функционери кои junkets не се сите за заем, кредит на висока ролки од копното, која се смета да се биде умен начин да се движат пари надвор од под федералната влада е контрола и во Макао е даночен рај.Досега, тоа е работеле.Преку 11 месеци, ВИП игри е до повеќе од 28%.Треба декември задржи темпото на околу 19-20 проценти стапка на раст, Макао ќе капа исклучување 2017 на околу $33 милијарди долари.Што ќе околу биде административен регион е четврто најдобро годишната од шест лиценцирани комерцијални оператори отворени казина и заврши милијардер Стенли Хо е монопол пред една деценија.Иако Кина е junket инспекција службеници може да биде топење назад кон копното, Макао е регулаторно тело вели дека планира зајакнување на надзорот на коцкање индустрија во пресрет на претстојните лиценцирање обновување период.Заедно со Галакси и Хо е SJM Стопанства, Макао е шест оператори вклучува Песоци, MGM, Дин, и Melco Места слободни слотови среќа лејди шарм делукс. Chui Саи, Макао е топ "владин претставник", рече неодамна дека сите аспекти на коцкање индустрија ќе биде разгледувана на "совршен законите и прописите." Гласини укажуваат на тоа дека Macau регулатори ќе гледам да ГО ажурирате контроли за да се подобри ревизија junket бизниси и нивните финансиски извештаи..