кога ќе круна казино се отвори

поштенски број loterij koffer слот instellen

За разлика од своите ривали, MGM Места Меѓународни не мора повеќе казина во Макао.Уште.Компанијата претставници во четвртокот откри некои од плановите за развој на нови хотел-казино на проектот на Cotai Лента регионот и во наредните години, во очекување на одобрување и земјиште грант од Макао владата.И, MGM Места рече дека тоа е проширување на казино простор во внатрешноста MGM Grand Макао, компанијата е 600-соба хотел-казино што се отвори во декември 2007 година кога ќе круна казино се отвори. Дури и со само еден одморалиште, резултатите од Макао помогна MGM Места тесен третата четвртина нето загуба.Компанијата, која работи 10 Лента хотел-казина, вклучувајќи Bellagio, MGM Grand и CityCenter комплекс, изгубени $123.8 милиони денари, или 25 центи по акција, во четврт заврши Септември. Пред една година компанијата изгуби $318 милиони денари, или 72 центи по акција.Аналитичарите polled од FactSet очекува загуба од 15 центи по акција.

MGM Одморалиште е companywide приходи беше $2.23 милијарди долари, зголемување за 42 проценти во споредба со $1.57 милијарди долари во истиот квартал минатата година. "Ние ги најдете резултатите да бидат во голема мера е во согласност со нашите ставови во сезонски бавно третиот квартал," Дојче банк игри аналитичар Карло Santarelli кажано инвеститори во истражувањето забелешка кога ќе круна казино перт отворено. MGM Grand Макао, заработил нето-приходи од $623 милиони евра во кварталот, во споредба со $362 милиони пред една година.Компанијата заслужен е пораст од 83 проценти во обемот за high-end табела игра како главна причина за поттик postflop gto покер тренер за да нема limit hold ' em. MGM Места поседува контролно 51 отсто од акциите во MGM Grand Macau откако компанијата наведени 20 проценти од имотот на Хонг Конг Берза во јуни.Хонг Конг businesswoman Pansy Хо контроли останатите 29 проценти.Во интервјуто по конференциски повик со аналитичари да се разговара на квартални резултати, MGM Установи Претседател Џим Murren рече ИПО и дозволува на компанијата да обезбеди многу повеќе боја на својата Macau казино до инвестициската јавност поштенски број loterij koffer слот instellen.
"Како единствена сопственост, MGM Макао, кој е еден од повеќето успешни и профитабилни својства во Макао," Murren рече.Имотот се донекаде ограничени од нејзината локација, на полуостровот регионот на Макао, за да додадете повеќе хотелски соби.Сепак, MGM Места има занимава во место со соседните Мандарина Ориентални и други nongaming хотели во куќата на посетителите на имотот постер де perros jugando покер. "Ние сме биле креативни во формирање на сојузи," Murren рече.Компанијата е додавање на некои 40,000 квадратни метри на казино простор во MGM Grand Макао, кој беше "гранатираа out" во оригиналниот изградба, но никогаш не го завршил.Проширувањето овозможува MGM Места за да се создаде казино простор насочени кон различни сегменти од Макао пазарот.Друг фокус се развива одморалиште на Cotai Лента регион, каде MGM Места има 18 хектари.

Murren кажано инвеститори четврток тој сака да изгради 1,600-соба хотел-казино со 50 маса игри и 2500 слот машини. Murren не сакаше да открие буџет за проектот, но така, навести цената би можеле да бидат во согласност со неодамна отвори Галакси Macau на Cotai Лента, кои чинат Хонг Конг-базирани Галакси Забава $1.9 милијарди долари.На конференцискиот повик, Murren изјави дека сепак-да-да-име Cotai имот ќе има ресторан options "во моментов не е достапно во Макао," продажба на мало, и забава места со "високо напредна технологија која ќе додадете ново ниво на возбуда." Она што недостасува е земјата грант од Макао владата, но Murren е убеден дека би можело да дојде во рамките на разумна временска рамка.Компанијата е фокусирана на Макао е продолжение раст.Регионот, кои произведуваат $23.5 милијарди долари во игри на приходите во 2010 — пет пати повеќе од Ленти — се до 45 проценти преку октомври во споредба со пред една година..