дали треба да се платат даноци на коцкање

јога на покер на линија гратис

#8220;судовите имаат пресуди во наша полза," во однос на правото да се продаде "било" електронски табела игра (ETG) во Макао пазар, рече Derik Mooberry, извршен заменик-претседател на групацијата и главен извршен директор на игри на Научни Игри Корп Тој говореше на конференцијата панелот на Глобалната Гејминг Expo (G2E) Азија 2016 година за иднината на електронските казино игри.На седницата беше модерирани од страна на GGRAsia дали треба да се платат даноци на коцкање. #8220;Ние се чувствуваме ние може да се распореди секој електронски табела производ што ние сакаме во оваа [на Макао] пазар и е кажано токму тоа", додава Г-дин Mooberry јога на покер присутен ios. .С.-врз основа SHFL Забава Ад – единица на Научни Игри – прави мулти-терминал електронски табела игра казино производи кој живеат дилер.Но, кога фирмата имаше обид да се покаже како производи на неколку Macau саеми во претходните години, Макао царинските службеници наредил SHFL претставници да ги вклучите надвор и да го покрие нив, повикувајќи се на налог издаден од страна на Макао судот по барање на патентни права.arlier овој месец беше соопштено дека Macau е Суд од Прв Степен имаше "отфрли" патент поврзани со тужба поднесена од страна SHFL Забава Азија против Хонг Конг-врз основа казино игри снабдувач Рај Забава Ltd, нејзиниот претседател Џеј Чун, подружница LT Игра Ltd и Природа е Благороден.Т Игра биле искористување на технологијата за да се припише на Природни Нобл, со цел да се пазарот, како производ во Макао и на друго место, под името Живеат Мулти Игра.e рече: "тоа беше поради Тоа што LT Играта има многу добро утврдена позиција во овој пазар [Macau].Тоа не беше воспоставена во која било друга јурисдикција целиот свет.Оттука ние не се види што може да додадете која било вредност преку IGT дистрибуција односот кој го имаме со клиенти во овој пазар – дека LT Игра не можеше да [на своето]." Во нашиот сектор, веројатно не постоеле многу Азиски организации, со цел да се консолидираат.Многу консолидација дека бил забележан е првенствено управувано преку САД," рече Г-дин Bugno јога на покер onde comprar. "Има голем број на консолидација се случува во онлајн просторот во Европа.. јога на покер на линија гратис. има значително повеќе консолидација таму отколку на гејмерски машини [производители].Мислам дека во Азија, options [за buyouts] не е толку очигледно." ut на учесници се согласија дека како пазар за игри добавувачи во Азија постепено се со рок на достасување, се повеќе компании во индустријата во регионот може да се потенцијални цели за спојување и присоединување активност.р Croker рече дека имало многу повеќе Азиските добавувачи на опрема во последниве години можете чад во реката кри казино. "Јас не мислам дека тоа е случај и зошто тоа [консолидација во Азија] не се случило.Мислам дека тоа е случај кога тоа ќе се случи," Г-дин Croker рече. можете чад во seneca allegany казино.