најдобрите покер казина во флорида

њу орлеанс harrah ' s казино reopening

Производителот, кој е со седиште во Остин, Тексас, но има продажба и маркетинг канцеларии во Лас Вегас, стркала својата слот машини во Лас Вегас минатата година најдобрите покер казина во флорида. Со новата година доаѓа нов prognostications од страна на Вол Стрит на кој игри компании ќе обезбедат инвеститори најдобро се врати во 2014 година. MGM Места функционира само едно казино во Макао.Лас Вегас, каде MGM има 10 места вклучувајќи Bellagio, MGM Grand, Mandalay Залив и CityCenter, е компанија е кец на десетка во дупка најдобрите покер или казино во тексас. "Ние веруваме дека компанијата е гледањето на силна игра нивоа, со своите основни видео за производот, неговите наградуваниот TournEvent игра, и неговиот дневен надомест Висок Пораст игри." Повеќето аналитичари ги собереш Bally Технологии како водечка компанија на инвеститорите треба да се погледне во рамките на индустријата за производство сектор њу орлеанс реката казино чамци. Сите три се со додавање на повеќе multibillion-долар прибегнува кон Cotai Лента њу орлеанс harrah ' s казино reopening. Wieczynski беше нахакан на Bally наслов во 2014 година. "Во меѓувреме, очекуваме од нашите поволни првата половина на 2014 година Лента outlook да се несразмерно корист MGM со оглед на нејзината outsized присуство заедно Лента" Wieczynski рече.Еден игри компанијата е летаат под радар и се издвојува, според Janney Монтгомери Скот игри аналитичарот Брајан McGill.Слот машина производител Мултимедијални Игри, кои се зголеми нето приходите за 19 отсто, или $1.14 по акција, во фискалната 2013 година, може да се види дури и поголеми се враќа во 2014 година. Не е изненадувачки, Лас Вегас Песоци Корп, Дин Места Ltd.и MGM Места Меѓународни води пакет.Трите компании работат во Макао, која произведува рекордни $45.2 милијарди долари во игри на приходите во 2013 година.

"Ние ја видите Лас Вегас Песоци и Дин за да биде најдобро позиционирани меѓу глобалната гејминг оператори да го фати развојот можности каде и да се појави, и да се продолжи да се вратат капиталот на акционерите дадени цврсти билансите и силна менаџерски тимови," Ротман рече њу орлеанс хард рок казино колапс. "Ние се очекува компанијата да се има корист од продажбата во пазари како продолжување на Невада, но, исто така, Орегон, Канада и други underpenetrated пазари.Ние се процени дека друштвото има пазари со над 500.000 игри каде што има помалку од 0,5% споделување.".
SHFL, исто така, има голем слот машина дивизија во Австралија, пазар кој Bally се надева дека ќе успее да се прошири црвена врата спа harrah ' s казино атлантик сити.