златна ѕвезда казино слободен чипови

покер heattm texas holdem poker en ligne

Макао казино junket инвеститор Iao Kun Група Холдинг Компанија Ltd (IKGH) е за тешка година напред како што ги видите профит фрлам 57 проценти до $17.9 милиони евра во првите три месеци од 2016 година златна ѕвезда казино слободен чипови.

Во соопштението, IKGH објави нето загуба од НАС$3.5 милиони евра за три месеци што завршува на 31 Март, за споредба, нето добивката на САД$за 17,1 милиони евра во пред-годишниот период.Акции на IKGH тргуваат во црвено на 3.04 проценти за време вторник пазарот затворање, по 2016 година прв квартал заработка' најава покер топлина texas holdem apk. "Првиот квартал од 2016 година продолжи да се види предизвикувачка средина и глобално и со почитување на ВИП пазарот во Макао, и како резултат на тоа, ние продолжуваме да претпазливо да управуваат со нашиот град", рече Г-дин Лам Човек Pou, претседател на IKGH покер топлина texas holdem poker мо apk. "Додека ние и понатаму сме во позиција да се има корист од било пресврт во ВИП пазар, ние продолжат да бараат дополнителни можности во странство пазари и понатаму да се прошири нашите приходи.Остануваме посветени на проширување на нашата целокупната присуство и генерирање на долгорочна вредност за нашите акционери." Nasdaq-листата на компанијата да се припише на долниот првиот квартал добивката на неколку фактори, вклучувајќи ги и "пониска возен чип промет во кварталот, како и намалување на играчи за ВИП baccarat, во согласност со севкупниот пад на игри приходи во Макао." За првите пет месеци од 2016 година, IKGH е тркалање чип промет е US$1.83 милијарди долари (во просек од $0.37 милијарди долари месечно), пад на 46% во споредба со САД$3.38 милијарди долари (во просек од $0.68 милијарди долари месечно) во истиот период минатата година.Компанијата е одржување на 2016 година возен чип промет насоки за петте постоечки VIP соби во Макао помеѓу САД$3.5 милијарди долари и САД$4.5 милијарди долари.Како резултат на пониските возен чип промет, IKGH истакна дека тие се направени намалена комисии да junket агенти, како и помала продажба, општи и административни трошоци покер heattm texas holdem poker en ligne. IKGH исто така обвинета забавувањето на компанијата профит на анемичен Кинеската економија, антикорупциската кампања на Кинеската влада во Макао, како и неодамнешните затегнување на политиките на владата во премиера Азиските игри hub, вклучувајќи ги и ограничувањата на кредитна картичка употреба.Казино junket оператор, исто така, истакна дека првиот квартал резултати немаше објективната вредност со промените во потенцијални предвид одговорност за царските Игри, Bao Li Игри и Ориентални ВИП Соба придобивки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хотелот холидеј ин круна казино перт.