слободни слотови машина sous слободен

австралиската без депозит онлајн казино

Филипини Куќа на Претставници на Комитетот на Игри и Забава бара шефовите на двајца директори на Филипините Забава и Игри Корп (Pagcor) над нивната наводна вмешаност во 2011 казино мамење измама која цена Pagcor-управувана казина P160m (м).Измама, работи од страна на наводниот Сингапурски синдикатот користење на минијатурни видео камери до измамниците' ракави, го предизвика конгресот истрага.Во времето на измама, Џо Tulio беше ГМ на Panaque казино додека Рогелио J. Bangsil беше ГМ во Метро Манила казина, но и двајцата имаат бидејќи бил промовиран.Како што е соопштено од страна на Манила Стандард, овој "не успеаја нагоре' кариера траекторијата погоди Rep слободни слотови машина sous слободен. Amado Bagatsing како натрапник австралиската без депозит казино бонус. "Јас не мислам дека тоа е соодветна со оглед [мажите се] под истрага [случајот]." Rep. Milagros Mitos Magsaysay стави пофини точка на работите, прашува: "Може да си уште доверба Pagcor да еден дечко како JB Bangsil?" На друго место во Филипини, доцнење во спроведување на Филипините Добротворна Sweepstakes за Статистика (PCSO) Лотарија нг Bayan (PLB) имаат побарано обвинувањата на заговор помеѓу владините службеници и "коцкање господ".
Malaya.com цитирано Движење за Транспарентност во Лото Операции (MOTLO) портпаролот на Џ австралиската без депозит казино кодови. Едгар Tamayo како вели "сомнежи се полни дека доцнењето е намерно оркестрирано од Палатата клика, во connivance со коцкање господ поврзани со [поранешниот претседател Глорија Macapagal-Arroyo] и роднина на врвот PCSO службено лице." Гери Кастиљо, секретар на добро владеење застапување група се Постигне за Интегритет и Одлична Услуга, одекнуваше Tamayo е грижи. "Ако програма дизајнирана за да се покори коцкање господари е необјасниво одложена за четири месеци, не е неразумно да се сомнева дека тоа е коцкање господари себе exerting нивното влијание и предизвикува проблеми." Конечно, електронско бинго арки се разгорување Алабама-стил контроверзии во некои Филипини градови.Во провинцијата Davao del Sur, Digos Град членовите на советот се согласи да дозволи Limketkai Бинго Бутик за да ја отворите за бизнис.Гласањето беше блиску (7-5), но Советник Juanito Morales освои ден по што укажува на советот не се осмелуваат блок правни e-бинго кога се прави ништо за да блокираат нелегални оператори работи 'Последните Две Цифри' (на PCSO секојдневно лото извлекувањето) обложување станици право надвор на отворено.Според Inquirer, Morales тогаш паднал на нож малку подлабоко, што укажува на тоа се појави што некои локални pols беа abetting нелегални оператори, и имаше уште conspired да ги имате локалните полициски директор заменет по тој предводени енергични анти-коцкање кампања.Добра (коцкање) господ.. австралиската без депозит онлајн казино.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.