модерната нерѓосувачки челик mail слотови

она што е името на одборот е рулет electrique

Престојот на забрана што е дозволено FanDuel и DraftKings да продолжат да работат во Њујорк ќе продолжи во очекување на резултат на правна битка против државниот обвинител (АГ).На апелациониот суд одобрение за привремен престој на прелиминарна забрана против дневниот фантазија спорт (DFS) оператори во декември по Њујорк Врховниот Суд Мануел Mendez доделена AG Ерик Schneiderman барање за налог за забрана на нив од државата.Зак Zagger, репортер за Спортски Law360, испратила слика на апелациониот поделба е одлука, кој гласи: "По читање и поднесување на трудови во однос на предлозите, и поради расправата била имаше на него, тоа е нареди на движења се доделува на степенот на престојуваат цел на состојба која приговорите бидат усовршени за Да 2016 рок." Schneiderman канцеларијата испрати писма до двете компании барајќи од нив да "престане и да се воздржи" од Њујорк во ноември по владејачката дека DFS класи што се нелегално коцкање под законот на државата.Двете FanDuel и DraftKings поднесена привремено ограничување наредби од потенцијални акција, и додека FanDuel одлучи да се повлече своите услуги од Њујорк додека случајот е во тек, DraftKings не.Целосна одлука ќе биде поднесена до судот следната недела, според ESPN модерната нерѓосувачки челик mail слотови. FanDuel се вели во реакција на владејачката: "Ние сме благодарни за легии на Њујорк фантазија спорт играчи кои постојан престој влезе денес обезбедува тие може да продолжат да учествуваат во нашите игри тука, како што е случај и напредува како да се вози скејт.

"Њујорк законодавната власт, како и многу земји ширум земјата, е да работи во насока на таква регулатива, и ние ќе работиме со нив да се постигне тоа." David Boies, советник за DraftKings, рече: "Дневни фантазија спортски натпревари се како правни сега, како тие се за изминатите седум години што њујорчани се игра нив." Damien LaVera, директор за комуникации Schneiderman, издадени оваа одговор: "кога веќе добиени прелиминарна забрана против овие компании, ние со нетрпение очекуваме да се демонстрира до апелациониот поделба дека судечкиот судија е точна како да се забрани казино во франција. DraftKings и FanDuel се навистина оперативни нелегално коцкање операции во Њујорк и треба да биде трајно забранети од водење бизнис во Њујорк." она што е името на одборот е рулет electrique.