австралиската без депозит казино кодови

колку покер чипови дали ви се даде

Нов данок предлог во Холандија може да се фрлени мајмун клуч во плановите за регулирање на земјата онлајн игри на пазарот.Во вторникот, холандски медиуми известија дека се членови на владејачката партија на парламентарните коалиција имаше воведе измени и дополнувања на предложениот Далечински Игри Сметка дека би данок онлајн коцкање оператори во 29% од бруто игри приходи, на иста стапка се плаќаат на земјиште-базирани оператори, како што се Холандија Казино.Овој предлог работи спротивни на владата е наведено план на оданочувањето онлајн оператори во 20% од коцкање приходи.Владата имаше оправдано овој помала стапка што се потребни за да се поттикне мнозинство на холандски punters да изберете да облог со холандската-лиценцирани сајтови наместо да бараат повеќе цена-конкурентни опции од меѓународно лиценцирани оператори.На Telegraaf весник објави дека членовите на VVD и PvdA коалициски партии заеднички да поднесе нов данок на предлози за законодавството долниот дел на куќата, Tweede Kamer.Законодавците тврдат дека ако владата е точно за регулиран пазар способноста да се зголеми коцкање приходи, онлајн даночната стапка ќе се намали за 25% три години по пазарот liberalizes.Напредокот на полагање на Далечинскиот Игри Сметка е glacially бавно, но Tweede Kamer се очекува да се закаже гласање некаде во Q1 2016 година, иако изненадување данок амандман може понатаму заболување до делата.Онлајн лоби групи веќе се качил на рекорд како велејќи 20% данок е премногу висока за да се обезбеди оператори разумна стапка на поврат.И покрај овие забелешки, владата, наводно, добиле изразите на интерес од бројни онлајн оператори очигледно желни да се избегне казнени глоби се плаќаат од меѓународните оператори од страна на холандските игри регулаторот Kansspelautoriteit (KSA).Неодамнешната анкета предложи на холандски онлајн игри на пазарот вредеше многу повеќе од претходните проценки.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre австралиската без депозит казино кодови.