она што е ll тест слот

deur op слот sleutel draait врата

Напредни плаќања прифаќање и измама превенција технологии зголемува TAIN е плаќање платформа и управување со ризик услуги за licensees SafeCharge (ЦЕЛ: SCH), лидер во напредна технологии, и TAIN AB, водечки клуч решение на услуги за е-гејминг индустријата, денес најави дека тие ќе бидат соработува и да ги нудат услугите за плаќање на Бела Етикета licensees и подобрување на eGaming плаќање дотур на конверзија. TAIN, водечка технологија управувано компанија која има развиено платформи и онлајн игри решенија од 1999 година, неодамна отвори голем број на нови Меѓународни markets она што е ll тест слот. By користејќи SafeCharge мрежата на Алтернативни Методи за Плаќање, TAIN сега ќе ги даде своите Бели Етикета licensees пристап до широк спектар на локални и алтернативни плаќање methods. By додавање на сите овие нови методи, TAIN ќе биде во можност значително да ја прошири својата дофат, оптимизирање на конверзија стапки, и ќе им донесе повисоки приходи.

SafeCharge беше избрана за да се обезбеди плаќање на услугите и ризик решенија врз основа на Компанијата сила во спречување измама, обработка на уплатата и брза интеграција.Во прилог на плаќање објекти, прилагодена измама скрининг профил е дизајниран за TAIN според компанијата е стратегија за управување со ризик.Овие измама превенција правила се обработени во реално време, дозволувајќи им на TAIN ризик тим да се справи со трансакции кои се означена за Прирачник за Преглед или се Одбива, а со тоа намалување на стапката на chargebacks и елиминирање на потенцијална измама напади. "Нашето партнерство со TAIN за подобрување на играчот депозит и повлекување искуство е добро усогласена со својата стратегија за да продолжи да го испорача технологии за подобрување на конверзија инка," коментари Дејвид Avgi, извршен ДИРЕКТОР, SafeCharge она што е луизијана блек џек кал. "TAIN е клучен партнер за соработка, со што и двете друштва се технологија управувано обезбедувачи на услуги и во оваа прилика, ни овозможува и понатаму да се прошири на дофат на нашите технологии." Christer Fahlstedt, извршен ДИРЕКТОР, TAIN: "SafeCharge е нашиот партнер на избор, како што тоа се обезбедува напредни технологии и применети експертиза во eGaming пазарот.Оваа соработка ќе и се намали измама ризик за нашите licensees и поттик нивната продажба приходи од овозможувајќи им да нудат целосно локализирана на плаќање на услугите, вклучувајќи и прифаќање на важечките локални методи за плаќање од своите играчи." За повеќе информации: SafeCharge Меѓународна Група Ограничен Дејвид Avgi Тим Mickley +44 (0) 20 3051 3031 За SafeCharge SafeCharge Меѓународна Група Ограничена е глобален провајдер на плаќања услуги, технологии и управување со ризик решенија за интернет и мобилни бизниси.На SafeCharge група има диверзифицирано, блу чип база на клиенти и е доверлив плаќање партнер за клиенти од различни e-commerce verticals она што е живо онлајн казино.
SafeCharge е платежна Картичка Индустрија Безбедност на Податоци Стандард ("PCI-ДСС") Ниво 1 заверена од 2007 година и да котира на Лондонската Берза ЦЕЛ на трудот (ЗАКОН: SCH).Компанијата е целосно во сопственост на подружница, SafeCharge Ограничен, е овластен Електронски Пари Институција регулирани од страна на Централната Банка на Кипар и на директорот член на MasterCard Европа и Виза Европа.На SafeCharge група има операции во велика БРИТАНИЈА, Кипар, Бугарија, Израел, Германија, Австрија и Ireland.www.safecharge.com За TAIN TAIN е околу од почетокот на Интернет коцкање и е технологија управувано компанија која има развиено платформи и онлајн игри решенија од 1999 година deur op слот sleutel draait врата. TAIN нуди широко портфолио на производи и услуги за да се олесни нови и воспоставените оператори на пазарите на нивниот избор. TAIN се фокусира на бизнис-на-бизнис аспекти на Интернет коцкање.Во 2013 Обложување Промоција, лидер на пазарот на обложување размена, и TAIN споени, формирање на силен сојуз помеѓу двете компании со цел да се обезбеди светска класа квалитетни онлајн коцкање производи за денешните глобални пазари.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre deur op слот слот kapot.