Deur op слот sleutel erin

како да ги собереш победа во казино слот

Четири Кинески коцкари имаат тужена страна на неидентификувани казино на Јужна Кореја е Jeju Остров откако одби да се заработи надвор чипови вреди да се KRW 1.1 b (m) коцкари го освои за само неколку часа.Казино сопственикот тврди коцкари имаше conspired со baccarat дилер да измамник на казино, повикувајќи се на исповед wrung надвор од вработен во прашање.Меѓутоа, работникот има од recanted, велејќи дека сопственикот го принуди да поднесе лажна изјава против четири коцкари.Кина ECNS вести сајт објави дека шефот на локалната полиција беше подготвува да поднесе тужба против неидентификувани казино е сопственик.Над инцидент се случи уште во Мај, но само дознае во јавноста претходно овој месец.Јужна кореја медиуми е изразување стравувања дека ваквите инциденти, може да се стави амортизерите на бројот на Кинески туристи кои стадото да Jeju или да било од останатите 16 странец-само казина.Во 2013 година, Кина изнесува 40.7% од сите посети на Јужна кореја казина, врвот посети од Јапонски коцкари за прв пат deur op слот sleutel erin.
Jeju го видел својот Кинески визитација речиси четворни помеѓу 2011 и 2013 година deur op слот sleutel binnenkant авто. Јужна Кореја е на притисокот на странците да се пополни својата казина има побарано повеќе од еден повик за локалното население да биде дозволено казино пристап.Но, тие гласови не вклучуваат Цезар Забава, кои заедно со своите Lippo Група партнерите во заедничките вложувања, е развивање на туристичкиот казино во Incheon слободна економска зона.Стивен Тесни, Цезар' претседателот на меѓународниот развој, изјави GGRasia дека JV партнери имаа "изграден нашите [бизнис] модел и големина на нашата одморалиште на [странство] туристи и ние сме сосема задоволни со тоа." Тесни може и да се прави лимонада од лимони, како што тој признава дека "никој во владата дека јас сум слушнал е силно се залага" препуштајќи му се на локалните жители во било која казино освен Kangwon Земјиште.Сепак, Тесни вели дека Цезар е "многу поттикнат од растот на Кинеската визитација да Кореја и растот на Кинеската [бруто игри приходи] во Кореја." Тесни вели Кинески и Јапонски туристички сегменти ќе продолжи да биде Цезар' "првите две гостин профили." Казино оператор Лас Вегас Песоци има претходно изрази интерес во Јужна кореја казино на пазарот, но само во општите услови.Навестување на нивната стратегија може да се дојде на светлина по веста дека компанијата изразиле интерес за стекнување на една парцела на високо пожелно земјиште во Сеул.На Кореја Herald објави дека државата работи Кореја Електрична Енергија Корп ја стави својата тековна СЕДИШТЕТО на пазарот за KRW 4t ($3.8 b).На 80k квадратни метри имот се наоѓа во јужниот дел од капиталот на кој градските власти се планира да се развие 'спорт-култура-забава комплекс.' Имотот се очекува да оди на аукција блок подоцна оваа година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre deur op слот sleutel kwijt.