како да знам кога слот машина е жешко

казино онлајн вистински пари австралија

Колорадо Спрингс Градоначалник Јован Suthers (Р) е да дојдеме националната за избирачите да ги повика нив да ја поддржи ноември референдумот што ќе го направи тоа драстично се потешко да се измени државниот Устав.Ако поминале, шансите за било кој вид на иднината коцкање експанзија ќе биде драстично намалена. Suthers, кои се противат на легализација на марихуана за време на неговото време, како Колорадо е јавниот обвинител, е нов војната: за да го запрете за изменување и дополнување на државата-Уставот.За да се постигне таа цел, тој ќе иронично прво треба да се измени законот.Се појавува во нови комерцијални кампања, Suthers opines, "основоположниците направи тоа тешко да се измени сад Уставот, затоа што тие го знаеја тоа постави четвртиот основните права што треба да бидат заштитени.На Колорадо Уставот е далеку поинаква приказна." Кампањата доаѓа од "Подигнување на Лентата за Заштита на Нашиот Устав" коалиција.Според групата, Колорадо Уставот е изменет, над 150 пати, додека на НАС Уставот е променет во само 27 пати како да знам кога слот машина е жешко. "Нашата држава бара иста иницијатива процес да ги измениме Уставот како што е нашата држава закони", организацијата вели дека на својот веб-сајт.
"Оваа рамка има направено Колорадо е гласачко ливче и Уставот меѓу повеќето лесно да се промени во земјата." Поранешниот Колорадо Спрингс Градоначалникот Марија Лу Makepeace е, исто така, кредитирање нејзината поддршка и се појавува во телевизиски спот.Колорадо е еден од само пет држави кои имаат правен добротворни, pari-mutuel, комерцијални, племенски, и тркачката патека коцкање, како и на државната лотарија.Племиња се дозволува да работат казина на нивната суверена земја, и локалитетите е дозволено да го одобри казино коцкање иако само три имаат направено тоа.Повеќето се мали размери коцкање места наоѓа заедно во планински градови како Црниот Јастреб како можам да знаете што тип на ram меморија слотови имам. Suthers сака да се задржи на тој начин.Официјално познат како Амандман 71, да се Подигне Бар сака да мандатот дека петиции за промена на државното Уставот добијат потписи од најмалку два отсто од гласачите во сите 35 Сенатот области.Јавноста тогаш ќе треба да се гласа во корист на амандман од страна на најмалку 55 проценти.Сегашниот закон да се движат петиција напред бара и пет проценти од претходната гласаат за државен секретар, но и оние потписи можат да бидат собрани насекаде во Колорадо.Поборниците за построги Уставот и дополнување на законите тврдат групи во моментов оди во Денвер и Карпата за да се добие потребната Јован Hancocks, и тие два града не мора да го претставуваат Coloradans како целина.Ако Suthers коалиција победи, измени би навидум стане невозможно.Стекнување на два проценти поддршка во секој агол на државата, од многу конзервативна оддалечени региони во голема мера либералната градови, може да биде совршен рецепт за неактивноста.Во 2014 година, што избирачите во Колорадо помина Амандман 64, "лична употреба, како и регулирање на марихуана," од страна на маргина на 55.3 во корист на 44.7 проценти разлика.Но, за време на истата изборна гласачи отфрли предлог да се прошири коцкање.Сопствениците на Arapahoe Парк коњ песна и 11 off-песна обложување салони имаше бараше дозвола од јавноста за да се овозможи на нејзините капацитети и да се приклучи на слотови и табела машини, со 34% од вкупните приходи случува за поддршка на образованието.На Arapahoe Парк и надвор од патеката локации се во сопственост од страна на група на инвеститорите со седиште во Род Ајленд казино онлајн вистински пари pa. "Источниот Брег казина се обидел да се создаде коцкање монопол во нашиот Устав," Suthers заклучува во комерцијална казино онлајн вистински пари австралија. "Тоа е време за да бидете сигурни дека уставните амандмани имаат широка јавна поддршка." Гласачите беа на високо ниво на марихуана, но ниско на коцкање.Игри амандман не успеа определени како повеќе од 70 отсто од гласачите отиде против предлогот. казино онлајн вистински пари без депозит.